Materiał Partnera

Konstrukcje stalowe w budownictwie

Konstrukcje stalowe w budownictwie

Konstrukcje stalowe w budownictwie są dzisiaj wykorzystywane przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa przemysłowe, rolników, a także klientów indywidualnych. Są one również ważne dla rozwoju infrastruktury miejskiej, co w ostatnich latach przełożyło się na ilość zamówień publicznych. Tak szerokie zastosowanie konstrukcji stalowych w budownictwie wiąże się przede wszystkim z ich trwałością oraz niskimi kosztami.

Konstrukcje stalowe – dlaczego zyskały na popularności?

Wykorzystanie ciężkich, jak i lekkich konstrukcji stalowych w nowoczesnym budownictwie wiąże się przede wszystkim z ich wysokim poziomem trwałości, który idzie w parze z niskimi kosztami zaprojektowania oraz wykonawstwa. Dzieje się tak głównie dlatego, iż tego rodzaju obiekty, są najczęściej wykonane z wcześniej przygotowanych prefabrykatów, które dzisiaj są podstawą rozwoju innowacyjnych technik budowlanych. To właśnie one pozwalają na skrócenie procesu inwestycji nawet o kilkadziesiąt procent, co przekłada się również na olbrzymie oszczędności finansowe. Dużą zaletą konstrukcji stalowych jest również ich lekkość. Dzięki temu można wznosić je na mniej utwardzonym gruncie, bez głębokich fundamentów, a także w ramach znacznie mniej restrykcyjnych przepisów prawa budowlanego. Jest to szczególnie wykorzystywane przez rolników, którzy w ostatnich latach masowo składają zamówienia na konstrukcje stalowe swoich obiektów gospodarczych.

Wzrost rynkowa firm z branży konstrukcji stalowych

Przemiany w nowoczesnym budownictwie uwzględniają bardzo szerokie wykorzystanie wspomnianych prefabrykatów. Są one wykorzystywane do budowy stalowych hal magazynowych i produkcyjnych, wiat parkingowych czy kolejowych, zadaszeń, obudowy obiektów blachą lub płytą warstwową, czy też przy wykonawstwie bram nośnych i suwnych. Najlepsze podmioty z branży takie jak PHU Wasz-Mar wykorzystując wysoką koniunkturę gospodarczą w tym sektorze budowlanym, oferują również wykonywanie i montaż balustrad stalowych, obróbek blacharskich, a nawet wyrobów stolarki okiennej oraz drzwiowej.

Wykorzystywany materiał

Do wykonawstwa różnego rodzaju obiektów zaliczanych do konstrukcji stalowych, wykorzystuje się bardzo wysokiej jakości stale konstrukcyjne niestopowe. Są nimi między innymi takie gatunki jak S235, S275, S355 oraz S450, które wyróżniają się najwyższymi parametrami technicznymi. Mowa o takich własnościach jak moduł sprężystości podłużnej Younga, moduł sprężystości poprzecznej Kirchoffa, sprężysty współczynnik Poissona, gęstość objętościowa czy też współczynnik rozszerzalności liniowej cieplnej. Tylko najlepsze materiały mogą być wykorzystywane do wznoszenia takich budynków o konstrukcji stalowej jak duże sklepy usługowo-handlowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz