Materiał Partnera

Konstrukcje aluminiowe, aluminiowo-szklane i stalowe dla budownictwa

Konstrukcje aluminiowe, aluminiowo-szklane i stalowe dla budownictwa

Branża budowlana nieustannie się rozwija, co prowadzi do implementowania rozwiązań nieszablonowych i łączących w sobie ogromną wytrzymałość z niepowtarzalną estetyką. Atrakcyjny wygląd obiektu i jego solidność to niezwykle istotne cechy, dzięki którym budynek wzbudza zainteresowanie. Czym konkretnie charakteryzują się nowoczesne konstrukcje aluminiowe, aluminiowo-szklane i stalowe?

Wysoka wytrzymałość

Aluminium to materiał powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Tworzy się z niego nie tylko poszczególne elementy, ale także całe konstrukcje. W obiektach charakteryzujących się sporą ilością przeszkleń instalowane są wysokiej klasy systemy fasadowe. Wykonuje się je właśnie z aluminium, które dodatkowo połączone jest ze szkłem, dzięki czemu finalny produkt cechuje nie tylko wysoka wytrzymałość, ale też nietuzinkowy wygląd. Dedykowane do reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej, hoteli, banków czy basenów fasady aluminiowo-szklane realizowane są przez firmę Alsal, która zajmuje się produkcją i montażem konstrukcji dla budownictwa. Muszą być one trwałe, dlatego do wytwarzania używa się nie tylko mocnego aluminium, ale również stali. Z różnego rodzaju profili i blach stalowych wykonuje się m.in. balustrady. Tego typu elementy doskonale pasują do nowoczesnych budynków, ale świetnie sprawdzają się także w nieco bardziej współczesnych obiektach. Specjaliści mogą też zaprojektować na zamówienie balustrady ze stali nierdzewnej, które są w pełni odporne na korozję, a dodatkowym ich atutem jest lekkość. Jakie jeszcze elementy z tych materiałów są wykorzystywane w budownictwie i nie tylko?

Nietuzinkowe ścianki działowe

Do oddzielania poszczególnych pomieszczeń stosuje się we wnętrzach najczęściej ścianki działowe. Warto zdecydować się na wersję aluminiowo-szklaną, która gwarantuje niepowtarzalny wygląd, ale też jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Zarówno instalacja, jak i demontaż tego typu ścianek nie stanowi problemu – wystarczy jedynie ustawienie witryn w określonych miejscach. Oznacza to brak konieczności ingerowania w strukturę pomieszczenia czy budynku, co z kolei przekłada się na oszczędności finansowe i czasowe przy rekonstrukcji wnętrza. Warto pamiętać o wymogach, które stawia się przed ściankami działowymi – powinny się charakteryzować odpowiednimi parametrami z zakresu izolacyjności akustycznej czy bezpieczeństwa. Różne klasy ochrony przeciwpożarowej ścianek działowych dają możliwość dopasowania odpowiedniego produktu do oczekiwań klienta. Konstrukcje aluminiowe, aluminiowo-szklane czy stalowe są więc powszechne w budownictwie i to właśnie dzięki nim uzyskuje się wytrzymałe i jednocześnie nieszablonowo wyglądające obiekty.

Opracowanie:
Niegoszowice, Słoneczna 15
tel. 12 283 87 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz