Artykuł sponsorowany

Konsolidacja kredytu – jak uniknąć finansowej pułapki?

Konsolidacja kredytu – jak uniknąć finansowej pułapki?

Konsolidowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań to w teorii bardzo korzystne rozwiązanie. Upłynnia ono budżet domu, obniża wysokość rat miesięcznych, a także pozwala skorzystać z dodatkowych mini pożyczek. Prostsze jest także zarządzanie planem spłat. Brzmi to, jak finansowy raj, który niestety ma jedną wadę – nieodpowiednio dobrana konsolidacja może stać się pułapką niemalże bez wyjścia. To dlatego w przypadku chęci skorzystania z tego typu usług bankowych ważne jest konsultowanie się z ekspertami kredytowymi.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które pozwala złączyć kilka zobowiązań finansowych w jedno. Jest to bardzo opłacalne przede wszystkim dlatego, że można w ten sposób obniżyć ratę kredytu. W niektórych przypadkach jest ona niższa nawet o kilkaset złotych. Pamiętać jednak należy o tym, iż kredyt konsolidacyjny nie jest ostatnią deską ratunku, lecz narzędziem dla osób, które chcą dokładnie zaplanować swój budżet w ujęciu długoterminowym. Banki przed udzieleniem kredytu konsolidacyjnego bardzo skrupulatnie zwracają uwagę na poziom zadłużenia, regularność spłat oraz ogólną zdolność kredytową. Im lepsza sytuacja w BIK i KRD, tym zatem lepiej.

Jak może zaś wyglądać kredyt konsolidacyjny dla osoby indywidualnej czy małżeństwa? Może on połączyć w jedno zobowiązanie takie pożyczki i mniejsze kredyty jak: kredyt na samochód, kredyt hipoteczny, limit na karcie, zobowiązania kredytu gotówkowego, zobowiązania w ramach zakupów na raty, długi z kart kredytowych, limit w ROR.

Na co uważać przy kredycie konsolidacyjnym?

Przy kredycie konsolidacyjnym przede wszystkim należy zwracać baczną uwagę na różnego rodzaju klauzule. To one mogą realnie obniżyć atrakcyjność kredytu oraz doprowadzić do finansowej pułapki. Kredytobiorcy szczególnie zatem powinni analizować wszystkie koszty i plany spłaty w ujęciu długoterminowym. Kredyty z wysoką opłatą początkową, a także wysoką prowizją mogą okazać się znacznie gorszym rozwiązaniem niż spłata poszczególnym zobowiązań oddzielnie. Zawsze należy precyzyjnie obliczać zatem:

  • RRSO kredytu konsolidacyjnego,

  • oprocentowanie kredytu,

  • maksymalny okres spłat.

Uważać należy też na dodatkowe pożyczki dodawane do kredytów konsolidacyjnych w ramach zachęty. Niekiedy są one udzielane na odrębnych zasadach właśnie z podwyższonymi znacznie prowizjami. Nigdy nie należy też kierować się wynikami kalkulatorów kredytowych online czy rankingów kredytów. Narzędzia te nie są zbyt wiarygodne – albo tworzone są w ramach treści sponsorowanych danych kredytodawców, albo uwzględniają nieprecyzyjne parametry, okazując zafałszowane wyniki.

Kredyt konsolidacyjny? Tylko z pomocą eksperta!

Kredyty konsolidacyjne mogą być naprawdę bardzo opłacalne, pod warunkiem przygotowania umowy z bankiem na miarę potrzeb klienta. O to dbają eksperci, którzy specjalizują się w pośrednictwie finansowym związanym z hipotekami, kredytami obrotowymi i inwestycyjnymi, a także z lokatami, ubezpieczeniami, funduszami inwestycyjnym oraz pożyczkami. Najlepiej wybierać specjalistów, którzy oferują obsługę zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Szerokie wyspecjalizowanie oraz długoletnie doświadczenie wskazują na to, iż dany ekspert zagwarantuje korzystne rozwiązania. Na to liczyć można we współpracy z biurem POŚREDNICTWA FINANSOWEGO AR.

Jak zaś wygląda współpraca z agentem finansowym? Przede wszystkim określi on potrzeby i możliwości klienta, w tym jego długoterminowe plany budżetowe. W następnym etapie przeprowadzi on negocjacje z kredytodawcami, przedstawiając kilka propozycji klientowi. Ostatni krok to pośrednictwo w podpisaniu umowy i dalsza opieka nad finansami zlecającego.

 

Opracowanie:
Kańczuga, Słowackiego 16 lok. 19
tel. 604 249 100
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz