Materiał Partnera

Konik – z drzewa koń na biegunach!

Konik – z drzewa koń na biegunach!

Konik na biegunach – zabawka, którą chciał mieć każdy kilkadziesiąt lat temu, dzisiaj również może stanowić niesamowitą niespodziankę dla dzieci w różnym wieku. Drewniany bujak w kształcie małego konia, to bowiem świetna zabawa, która zdaje się nie nudzić. Poznaj jednak jej zalety, których o dziwo jest bardzo dużo! Dowiedz się również, jakiego konika do biegunach kupić, a także gdzie.

Konik na biegunach – zabawa i sposób na wyciszenie

Konik na biegunach to nie tylko zabawka, która sprawia olbrzymią frajdę małych dzieciom, ale również sposób na wdrożenie terapii relaksacyjnej. Bujanie dziecka na koniku pozwala bowiem na wyciszenie malucha, na wprowadzenie go w stan relaksu, a także powolny stan zasypiania. Codzienna zabawa na koniku na biegunach, może zatem pomagać naszym pociechom w uzyskaniu zdrowego i regenerującego snu. Wielu pedagogów i pediatrów, poleca właśnie takie formy zabaw łączonych z terapią, w przypadku dzieci bardzo energicznych, które mają problem z regularnych chodzeniem do łóżka.

Jeśli chodzi zaś o zabawę, konik na biegunach może zagwarantować różne je formy, od klasycznego bujania się, po charakterystyczną dla dzieci wyimaginowaną opiekę nad własnym zwierzęciem. To zaś pomaga w kształtowaniu empatii maluchów, dzielenia się radością z rówieśnikami, czy też nabywania umiejętności opiekowania się nad ważnymi dla nich rzeczami. Wbrew pozorom, konik na biegunach, to zatem nie tylko zwykła zabawka, która „rozkołysze, rozbawi”, jak w piosence Urszuli, ale również sposób na zagwarantowanie dziecku odpowiedniej stymulacji psychoruchowej, pięknych wspomnień i sentymentu, który pojawi się w dorosłym życiu…

Jakiego konia na biegunach kupić i gdzie szukać dobrego dystrybutora?

Przy zakupie konika na biegunach, przede wszystkich warto zwracać uwagę na to z jakiego drewna jest zrobiony, w jakiej technice (np. drewno klejone), a także w jakich rozmiarach i kolorach. Warto zagwarantować dziecku przede wszystkim bezpieczny wyrób – tu ważne jest odpowiednie wyprofilowanie biegunów, a także dobrze oszlifowanie drewna, które sprzyja delikatnej skórze dzieci. Wielu rodziców, często decyduje się również na konstrukcje, które można odświeżać kolorystycznie, stosując we własnym zakresie różne farby, jeśli te poprzednie się dziecku znudzą.

Wiesz już zatem jakie zalety ma koń na biegunach, a także to, że musi on być solidnie wykonany, atrakcyjny wizualnie i co ważne bezpieczny do zabaw. Wśród tysięcy zabawek z tworzyw sztucznych, lub tych elektronicznych, ciężko znaleźć odpowiedni wyrób. Tu z pomocą przychodzi nowoczesna firma dREWeLKA, która zajmuje się sprzedażą pięknych zabawek i ozdób z drewna. Zaletą tego przedsiębiorstwa, są zaś niskie ceny, a także oferowanie sprzedaży internetowej. 

Opracowanie:
Lubliniec, Kilińskiego 10
tel. 502 609 782
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz