Materiał Partnera

Koniec wymówek! Jak znaleźć czas na ćwiczenia? Poradnik dla mam i nie tylko

Koniec wymówek! Jak znaleźć czas na ćwiczenia? Poradnik dla mam i nie tylko

W codziennym pędzie wiele osób nie może znaleźć czasu, by zadbać o swoje ciało. Tymczasem zdrowie, dobra kondycja i sprawność fizyczna to jedne z najważniejszych rzeczy w życiu. Żeby zmotywować się do ćwiczeń najlepiej zapisać się na zajęcia w klubie fitness. Jednak co zrobić, jeśli nie mamy komu powierzyć opieki nad dzieckiem w trakcie treningu? Czy można pogodzić pracę, wychowanie dziecka i dbanie o dobrą sylwetkę? Podpowiadamy!

Zadbaj o siebie!

Wiele z nas ma na głowie mnóstwo obowiązków – godzenie prac domowych z pracą zawodową pochłania naprawdę wiele czasu i energii. Kiedy do tego dochodzi jeszcze opieka nad dzieckiem, naprawdę trudno jest nam znaleźć czas dla siebie. Cały czas pędzimy, by spełnić oczekiwania szefa, partnera, rodziny i dzieci, chcąc zapewnić im wszystko to, co najlepsze. Tymczasem, jeśli naprawdę chcemy, żeby nasi najbliżsi byli z nami szczęśliwi, powinnyśmy przede wszystkim zadbać o siebie. Dla dziecka nie ma nic lepszego niż zdrowa i sprawna mama, której nie brakuje energii do wspólnej zabawy na placu zabaw. Dlatego postarajmy się znaleźć choć odrobinę czasu dla siebie – zadbajmy o swoje ciało, kondycję i siłę fizyczną, by móc w pełni cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi. Na początek wystarczy jeden godzinny trening w tygodniu – jeśli nie mamy czasu na więcej. Ważne, żeby wpleść te treningi w stały plan naszego tygodnia. Najlepiej jest, jeśli umówimy się na zajęcia grupowe z trenerem. Wtedy łatwiej będzie nam się zmotywować do pójścia na trening – ta jedna godzina w tygodniu to będzie czas, który mamy zarezerwowany tylko dla siebie.

Jak zorganizować czas?

Przy wielu obowiązkach najważniejsza jest dobra organizacja. Co możemy zrobić, żeby znaleźć czas na regularne ćwiczenia? Przede wszystkim poszukajmy klubu fitness, który oferuje też opiekę nad dziećmi – dzięki temu wtedy, kiedy nie będziemy mieli z kim zostawić malucha i tak będziemy mogły pojawić się na treningu – naszym dzieckiem zajmie się specjalnie przygotowany do tego personel klubu. Ofertę treningów dla mam połączoną z opieką nad dziećmi znajdziemy w klubie Lady Fitness. Można nawet wykupić karnet dla mam, który obejmuje i ćwiczenia, i opiekę nad maluchami – już od 6 miesięcy. Dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy starsze dzieci, jest po prostu zapisanie ich na zajęcia o tej samej godzinie – podczas gdy my będziemy na aerobiku, maluchy będą szaleć w ramach treningu na trampolinach. Ważne jest też to, żeby nasi najbliżsi wiedzieli, kiedy mamy trening w klubie – dzięki temu unikniemy tłumaczeń i nieprzyjemnych sytuacji, kiedy ktoś próbuje nas namówić do zrobienia czegoś wtedy, kiedy zaplanowałyśmy ćwiczenia. Osoby z naszego otoczenia powinny wiedzieć, że tego dnia mamy czas tylko dla siebie.


Opracowanie:
Lublin, Pana Balcera 6A
tel. 81 442 41 44
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz