Materiał Partnera

Koniec walki o pilota?

Koniec walki o pilota?

Przez ostatnich kilkanaście lat, telewizja dokonała ogromnego skoku technologicznego. Oferowane dzisiaj w tym zakresie usługi praktycznie rozwiązały odwieczny problem sporu o to kto może w danej chwili oglądać swój ulubiony program. Usługa multiroom godzi „telewizyjne interesy” wszystkich mieszkańców domu, oferując sygnał najwyższej jakości.

Coraz lepsza jakość sygnału telewizyjnego, oraz stale poszerzająca się oferta dostawców sprawiają, że współczesna telewizja dawno już straciła swój pierwotny charakter, stając się rozrywką znacznie bardziej wielopłaszczyznowa. Nic więc dziwnego, że w coraz większej ilości domów, na wyposażeniu jest więcej niż jeden odbiornik telewizyjny, a często nawet kilka. Rozdzielenie sygnału telewizyjnego na kilka telewizorów to z technicznego punktu widzenia spore wyzwanie. Znakomitym rozwiązaniem dla takiej sytuacji jest usługa multiroom.

Co to jest multiroom?

Usługa multiroom to nic innego jak system umożliwiający odbiór telewizji na wielu odbiornikach, bez potrzeby instalowania wielu anten, oraz bez wpływu na jakość przesyłanego sygnału. System multiroom to telewizja cyfrowa dostępna w całym domu, pozwalająca na niezależne oglądanie różnych programów przez wielu domowników. Polega to na rozdzieleniu sygnału telewizyjnego (cyfrowego) na wiele telewizorów. Tego typu system składa się z jednostki centralnej w postaci multiswitcha. Jest to specjalne urządzenie odpowiedzialne za rozdzielenie sygnału telewizyjnego pochodzącego z jednej anteny na wiele urządzeń telewizyjnych. Następnie sygnał dostarczany jest do poszczególnych gniazd antenowych RTV/SAT, dzięki czemu w każdym pomieszczeniu domu gdzie znajduje się telewizor, po podłączeniu go do domowej sieci możliwy jest odbiór telewizji cyfrowej.

Komfort i estetyka

Instalacja usługi multiroom to przedsięwzięcie, które w przypadku chęci korzystania w domu z kilku odbiorników telewizyjnych pozwala na uniknięcie problemów z zanikiem czy nieodpowiednią jakością sygnału telewizyjnego. Rozwiązanie to ponadto pozwala uniknąć instalacji dużej ilości kabli, które musza być doprowadzone do każdego urządzenia. Aby tak się jednak stało, potrzebny jest profesjonalny plan i wykonanie takiej instalacji. Tego typu usługi oferuje firma Sat-Mar-Net, zlokalizowana w Lesznie w województwie wielkopolskim. Oprócz dobrego rozplanowania systemu multiroom, istotna jest również estetyka montażu tej instalacji. Firma Sat-Mar-Net oferuje w tym względzie wysokiej jakości usługi, posiadając kilkunastoletnie doświadczenie w tej branży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz