Komu zlecić zaprojektowanie firmowego biura?

Komu zlecić zaprojektowanie firmowego biura?

Biuro jest nie tylko miejscem pracy dla pracowników, ale również wizytówką firmy. Odwiedzają je klienci oraz kontrahenci, dlatego powinno być miejscem dla nich przyjaznym. Warto zatem poświęcić sporo uwagi na jego zaprojektowanie, a najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. 

Idealny partner 

Optymalnym rozwiązaniem jest budowa siedziby firmy od podstaw. Nie jesteśmy wówczas w żaden sposób ograniczeni określonymi warunkami lokalowymi. W każdej jednak sytuacji warto powierzyć projektowanie profesjonalistom. Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy budować siedzibę przedsiębiorstwa, jest powierzenie tego zadania projektantom.

 

Dzięki temu będziemy mieć nie tylko realny wpływ na wygląd nowo powstającego obiektu, ale również doradztwo doświadczonych architektów, którzy podpowiedzą najlepsze rozwiązania dotyczące funkcjonalności budynku, a także pomogą w procesie załatwiania formalności związanych z budową. Warto bowiem pamiętać, że w biurze projektowym zatrudnione są zwykle osoby z doświadczeniem nie tylko w projektowaniu, ale również w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji, nadzorowaniu prawidłowego przebiegu budowy oraz, w razie potrzeby, pomocy w ubieganiu się o wsparcie finansowe na realizację inwestycji.

 

Biuro projektowe zadba o właściwy rozkład i specyfikę pomieszczeń w taki sposób, aby były jak najbardziej funkcjonalne, a przy tym zgodne z obowiązującymi przepisami. Zatrudnieni specjaliści dostosują bowiem ich parametry do przepisów BHP, które wskazują m.in., że każdy pracownik powinien mieć do dyspozycji co najmniej 2 m2 powierzchni podłogi oraz co najmniej 13 m2 wolnej objętości w miejscu pracy (źródło: ciop.pl). Dodatkowo możemy liczyć na odpowiednie zaprojektowanie terenu wokół budynku, wygodnej drogi dojazdowej oraz parkingu dla klientów i kontrahentów.

W czym może pomóc biuro projektowe?

Oprócz wymienionych zalet wynikających z zatrudnienia do budowy i rozplanowania siedziby firmy biura projektowego jedna zasługuje na szczególną uwagę. Jest nią mianowicie uczestnictwo firmy we wszystkich etapach realizacji inwestycji od fazy projektu aż po oddanie budynku do użytkowania. Dzięki temu cały przebieg realizacji odbędzie się sprawnie i bez niepotrzebnych przestojów. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że organizując przedsięwzięcie samodzielnie, jesteśmy zmuszeni do kompletowania dokumentacji niezbędnej przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę, a po jej uzyskaniu do poszukiwania odpowiedniej ekipy budowlanej. Jest to zadanie żmudne i czasochłonne. Przy braku doświadczenia musimy liczyć się z tym, że w dokumentacji pojawią się braki, a to w konsekwencji wydłuży okres oczekiwania na otwarcie firmy w nowej siedzibie.

 

Drugą sprawą jest znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej. W mnogości tych funkcjonujących na rynku trudno niekiedy trafić na tę właściwą, która rzetelnie i sprawnie wywiąże się z powierzonego zadania. Biura projektowe natomiast mają zwykle sprawdzone firmy budowlane i w taki sposób organizują przebieg prac, aby inwestycja zakończyła się w jak najkrótszym czasie. Zlecenie inwestycji do biura projektowego może przynieść firmie wymierne korzyści. Z jednej strony mamy gwarancję profesjonalnego przeprowadzenia przez wszystkie jej etapy, z drugiej natomiast oszczędność czasu, która w realizacji każdego przedsiębiorstwa ma kluczowe znaczenie.

Opracowanie:
Anna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz