Materiał Partnera

Kompresory samochodowe – jak wybrać?

Kompresory samochodowe – jak wybrać?

Nieprzewidziane wypadki w trasie mogą zdarzyć się najlepszym kierowcom i czasami nie mają oni na nie wpływu. Jedną z najczęstszych awarii, która zdarza się na polskich drogach, jest uszkodzenie opony. Co robić w takiej sytuacji? Można zmienić koło na zapasowe. Jednak może zdarzyć się – zwłaszcza w długiej trasie – że konieczne będzie użycie kompresora. Jakie kompresor wybrać? 

Pierwsza pomoc w trasie – niezbędny kompresor 

Uszkodzenia opon mogą mieć różne przyczyny. Część z nich może być spowodowana między innymi bardzo złym stanem nawierzchni. Dlatego każdy kierowca powinien być wyposażony w dodatkowe koło zapasowe, którego mógłby użyć w razie awarii. Niestety takie rozwiązanie nie zawsze sprawdza się podczas długich tras, ponieważ pojazd wówczas nie do końca jedzie tak, jak powinien. Właśnie dlatego, wybierając się w daleką trasę, warto zadbać o dodatkowe wyposażenie, którym będzie kompresor. Na rynku dostępne są jednak różnego rodzaju kompresory – czym kierować się przy jego wyborze i na które parametry warto zwrócić największą uwagę? Jak podkreśla specjalista z firmy MotoHurtownia:

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze kompresora, jest jego wydajność, co ma znaczenie zwłaszcza w kontekście wielkości samochodu. Inaczej będzie działał kompresor za 20 złotych, a inaczej za 200 złotych. Chociaż cena to drugorzędna sprawa w tym przypadku – dodaje.

Na co oprócz wydajności zwrócić uwagę podczas wyboru kompresora? 

Wybór tego elementu wyposażenia powinien być dopasowany do częstotliwości jego używania. Jeżeli wybierasz się w trasę raz w roku, np. na wakacje, to dobrym wyborem będzie zwykły, budżetowy kompresor za kilkadziesiąt złotych, który będzie awaryjnym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach. W przypadku kierowców zawodowych warto jednak postawić na profesjonalny, mocny sprzęt, który będzie inwestycją na lata. Profesjonalne kompresory samochodowe to koszt kilkuset złotych. Dzięki nim można napompować oponę w zaledwie kilka minut – nie tracąc czasu na długie przerwy w trasie. Takie szybkie uzupełnienie ciśnienia w kole wpływa także na możliwość szybkiego dojazdu do warsztatu samochodowego, w którym opona będzie mogła być naprawiona. 

Czy renomowany producent jest gwarancją jakości?

Wybór sprawdzonej marki kompresora może być jednym z podstawowych wyznaczników, które warto wziąć pod uwagę, ale nie jedynym. Należy wziąć pod uwagę także kwestię miejsca, w którym będzie kupowany kompresor samochodowy. Warto postawić na sprawdzoną hurtownię motoryzacyjną, która może pochwalić się dobrymi opiniami klientów. W przypadku jakichkolwiek problemów z wyborem odpowiedniego urządzenia warto także skonsultować się ze specjalistą i przedstawić swoje oczekiwania. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybrany kompresor będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Dobre urządzenia to gwarancja możliwości jego wykorzystania przez długie lata. Dlatego warto postawić na sprawdzone produkty.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz