Kompletowanie akcesoriów nad morze, czyli jaki materac plażowy wybrać?

Kompletowanie akcesoriów nad morze, czyli jaki materac plażowy wybrać?

Wypoczynek nad wodą oraz plażowanie to bardzo popularny sposób na spędzenie wakacji czy urlopu. Planując wypad nad morze lub jezioro, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które mogą znacząco umilić wodne aktywności i zwiększyć komfort zażywanych kąpieli słonecznych. Nieodłącznym elementem każdego nadmorskiego wczasowicza jest materac kąpielowy. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się jak wybrać najlepszy model sprzętu plażowego.       

Czy warto kupić materac plażowy?

Mówi się, że jest najbardziej uniwersalnym gadżetem zabieranym przez wielu turystów nad wodę. Przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie zalety ręcznika, koca oraz leżaka. Materace plażowe, bo o nich mowa są bardzo zróżnicowane, a bogata oferta sklepów utrudnia wybór najlepszego rozwiązania. Współczesna technologia produkcji znacząco zwiększyła ich zastosowanie. Znajdziemy więc wśród produktów zarówno te do nauki pływania, jak i opcje dedykowane osobom, które posiadają już tę umiejętność.

Największą zaletą materaca kąpielowego jest możliwość spokojnego dryfowania po wodzie. Dzięki temu możemy się zrelaksować, swobodnie opalać czy oddawać innym aktywnościom. Poza tym takie akcesoria zwiększają nasze bezpieczeństwo. Warto jednak zapoznać się z instrukcją obsługi oraz sprawdzić, czy kąpieliska, na których jesteśmy, nie zabraniają korzystania z takich sprzętów plażowych.   

Jaki materac plażowy wybrać?

Indywidualne preferencje oraz potrzeby użytkownika to najważniejsze kryteria doboru odpowiedniego materaca nad wodę. Jako że są to produkty bardzo zróżnicowane, to na rynku istnieje wiele ciekawych opcji i rozwiązań. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Materac dmuchany jednoosobowy

Podstawowy rodzaj materaca plażowego, który może utrzymać jedną dorosłą osobę. Po spuszczeniu z niego powietrza znacząco zmniejsza swoje rozmiary, więc nietrudno go przenosić czy przechować.

  • Materac dmuchany dwuosobowy

Opcja dla par czy rodzica z dzieckiem. Zapewnia więcej przestrzeni niż klasyczne wersje. Ma jednak jedną wadę – zarówno przed, jak i po napompowaniu zajmuje dużo miejsca, więc może być problematyczny podczas transportu czy w przechowywaniu.   

materac dwuosobowy

  • Materace plażowe

Warto pamiętać, że nie każdy materac do użytku zewnętrznego można wykorzystać do kąpieli. Wersje pokryte miękką tkaniną np. welurem nie powinny mieć kontaktu z wodą. Warto wykorzystać je za to do opalania czy relaksu nad brzegiem akwenu.  

  • Materace do pływania dla dzieci

Dmuchane i lekkie wersje zazwyczaj dostępne w bogatej palecie kolorystycznej. Najlepiej korzystać z nich na plaży, podczas nauki pływania czy w basenie. Gorzej sprawdzają się na otwartych kąpieliskach.

materac plażowy dla dzieci

  • Pontony do pływania

Przeznaczone przede wszystkim do aktywności w wodzie. Materac kąpielowy jest lekki, korzystny cenowo oraz dostępny w wielu kolorach i rozmiarach.

  • Materac plażowy z siateczką

Doskonała opcja dla osób, którym zależy na trwałości sprzętu plażowego. Środkowa część jest bowiem w tym przypadku pokryta siatką, której celem jest zwiększenie wytrzymałości dmuchanego materaca.  

  • Materac dmuchany z oparciem

Wersje z siedziskiem oraz elementami umożliwiającymi przytrzymanie się gwarantują lepszą równowagę, bezpieczeństwo i łatwiejsze poruszanie. Mogą przypominać swoją konstrukcją fotele. Umożliwiają przyjęcie nawet pół siedzącej pozycji. 

materac kąpielowy

  • Dmuchana wyspa do pływania

Większość dostępnych modeli tej wersji materaca plażowego gwarantuje wypoczynek dla kilku czy nawet kilkunastu osób. To świetna propozycja dla rodzin lub grupy przyjaciół.  

  • Koło do pływania

Jest to bardzo popularna opcja wśród materaców plażowych dla dzieci. Gwarantują one przede wszystkim bezpieczeństwo podczas pływania. Są również wyjątkowo wygodne, więc decydują się na taką opcję nawet dorośli.  

rodzaje materaców plażowych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca kąpielowego?

Wiemy już, że dmuchane materace plażowe zapewniają bezpieczny i komfortowy odpoczynek nad wodą i znamy ich najpopularniejsze rodzaje. Czas więc zastanowić się, jakie inne czynniki należy uwzględnić podczas zakupu takiego sprzętu plażowego. Jak wybrać najlepsze opcje na plaże? Przede wszystkim warto kierować się poniższymi funkcjonalnościami:

1. Maksymalne obciążenie: czynnik ten ma największy wpływ w przypadku modeli wieloosobowych. Przed zakupem musimy sprawdzić, czy materac wytrzyma pod naporem naszego ciała.  

2. Materiał materaca plażowego: większość dostępnych w ofercie materacy dmuchanych na wodę wykonana jest z tworzyw sztucznych. Poleca się przede wszystkim wybór wersji z PVC i winylu.

3. Rozmiar przed i po nadmuchaniu: odpowiednie wymiary zapewniają nie tylko komfort użytkowania, ale i łatwość przechowywania czy transportu.

4. Design oraz kształt: sprzedawane na rynku materace przybierają różnorodne kształty. Do klasycznych i najbardziej praktycznych modeli należą te w formie prostokąta lub elipsy.  

materac na plażę

5. Wyposażenie w uchwyty: ułatwiają wchodzenie na materac oraz jego przenoszenie.

6. Zestaw do naprawy: część wytwórców wraz z produktem umieszcza zestaw naprawczy, który można wykorzystać np. do uzupełnienia ubytków.

7. Cena i marka: od renomy producenta i kosztu materaca plażowego zależy zazwyczaj jakość i wytrzymałość sprzętu.

8. Liczba komór powietrza: więcej niż jedna niezależna komora powietrza zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.  

Oprócz mocnego materaca kąpielowego do swojego ekwipunku możesz dołączyć leżak, parawan czy parasol. Sprawdź, co jeszcze przyda się podczas błogiego plażowania.  

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży