Materiał Partnera

Kompleksowy serwis wózków widłowych

Kompleksowy serwis wózków widłowych

Wózki widłowe to sprzęt wykorzystywany m.in. w transporcie bliskim, który narażony jest na spore obciążenia i intensywną eksploatację. Z tego względu niezwykle istotne jest dbanie o jego stan techniczny – warto w tym zakresie zlecić niezbędne naprawy czy przeglądy okresowe renomowanym specjalistom. Jakie konkretnie usługi są w stanie świadczyć kompleksowe serwisy wózków widłowych?

Usterka wyeliminowana

Związane z intensywną eksploatacją wózków widłowych ich najczęstsze usterki związane są m.in. z jednostką napędową. Awariom ulegają zarówno silniki napędzane gazem LPG, jak i te wykorzystujące do pracy olej napędowy. Spadek mocy uniemożliwiający efektywne użytkowanie wózka jezdniowego, niepokojące dźwięki czy np. przegrzewanie się poszczególnych komponentów to objawy, które wymagają profesjonalnego serwisu. Zajmie się on zdiagnozowaniem usterki, a następnie przystąpi do jej wyeliminowania dzięki dostępności specjalistycznych narzędzi.

Są one niezbędne nie tylko do napraw silników w wózkach widłowych, ale także ich innych podzespołów. W tych niewielkich pojazdach kłopotliwa bywa wymiana opon – trudno jest ją wykonać bez odpowiedniego sprzętu. Inicjatywa Północno-Zachodnia to firma zajmująca się zarówno sprzedażą wózków widłowych, jak i ich wynajmem oraz serwisowaniem – w ramach tego ostatniego specjaliści zadbają o niezwłoczne wyeliminowanie zdiagnozowanej awarii nawet w miejscu wskazanym przez klienta. Serwis jest w stanie wykonać także remonty kapitalne wózków oraz ich silników.

Przeglądy i dostępność części

Ze względu na intensywną eksploatację wózków widłowych muszą być one poddawane regularnym kontrolom stanu technicznego. Przeglądy UDT, konserwacyjne czy techniczne wykonywane są również przez renomowane serwisy wózków widłowych. Są one w stanie skontrolować dokładnie stan oraz pracę poszczególnych elementów, np. instalacji gazowych i elektrycznych, baterii trakcyjnych, filtrów czy olejów. Rzetelny przegląd daje możliwość szybkiego zdiagnozowania ewentualnych nieprawidłowości, co z kolei pozwala na usunięcie usterki w odpowiednim momencie.

Serwis wózków widłowych jest w stanie również zrealizować pomiary elektryczne instalacji w wózkach elektrycznych, które wymagane są przez Urząd Dozoru Technicznego. Niektóre z serwisów prowadzą także sklep z częściami do wózków jezdniowych – może być to sporym ułatwieniem np. w przypadku napraw poszczególnych elementów czy ich wymiany na nowe. Dostępność wielu najpopularniejszych komponentów do wózków widłowych daje możliwość szybkiego realizowania czynności serwisowych, na co również warto zwrócić uwagę, wybierając warsztat, który zajmie się tego typu sprzętem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz