Artykuł sponsorowany

Kompleksowy remont domu – na co zwrócić uwagę?

Kompleksowy remont domu – na co zwrócić uwagę?

Każdy z nas marzy o własnym domu, gdzie nie będzie musiał płacić nikomu czynszu i urządzi się „po swojemu”. Jednak ceny nieruchomości są wysokie i często jedyną możliwością jest zaciągnięcie kredytu. Tańszą opcją jest zakup domu w gorszym stanie – jego cena będzie niższa, ale za to sami będziemy musieli zająć się doprowadzeniem mieszkania do stanu używalności. Sprawdźmy, na co należy zwrócić uwagę podczas kompleksowego remontu.

Systemy i instalacje

W starym domu często znajdują się przestarzałe instalacje wymagające modernizacji. Wymiany może wymagać instalacja wodno-kanalizacyjna, która związana jest nie tylko z doprowadzeniem wody i odprowadzeniem nieczystości, ale wpływa na jakość wody użytkowej w mieszkaniu. Wysokiej jakości usługi remontowe oferuje firma Unifach prowadzona przez Grzegorza Rogalskiego.

Pierwszym krokiem w kompleksowym remoncie będzie zaplanowanie rozmieszczenia nowych urządzeń sanitarnych. Następnie instalator będzie mógł zaprojektować piony kanalizacyjne oraz podejścia pod urządzenia. Musimy zwrócić uwag, czy nasz rozkład pozwoli uzyskać odpowiedni spadek rur – musi on mieścić się w granicach od 2 do 15%. Podejścia powinny znajdować się jak najbliżej pionów.

Stare instalacje wod-kan wykonywane były z rur żeliwnych. Jeżeli zdjęcie połączeń kielichowych będzie niemożliwe, firma remontowa zmuszona zostanie je rozbić. W powstałych bruzdach i przebiciach z łatwością poprowadzimy nową instalację. Dobrym pomysłem w tym przypadku będzie wyciszenie odgłosu przepływu ścieków – możemy to zrobić poprzez izolację wełną mineralną lub zabudowanie płytami gipsowo-kartonowymi.

Nowe życie domu

Kiedy zmodernizowane instalacje są już na miejscu, możemy przystąpić do pracy nad ostatecznym kształtem naszego mieszkania. Układanie podłóg, malowanie i tapetowanie to kolejny etap remontu, w którym materiały dobieramy, mając na uwadze nasze potrzeby oraz styl życia.

Układanie glazury wiąże się z przestrzeganiem kilku zasad. Bezpieczniej jest rozpocząć od ścian. Płytki układamy od góry – jeśli mają one pokryć całą ich powierzchnię, przycinamy rząd znajdujący się przy podłodze. W przypadku, gdy kafelki zajmą tylko pewną wysokość ściany, rozpoczynamy od drugiego rzędu nad podłogą, następnie układamy płytki podłogowe i uzupełniamy brakujący rządek na ścianie.

Tapetowanie oraz malowanie ścian może być wykonywane przed lub po położeniu podłóg – zależy to od wybranego pokrycia. Jeśli wybierzemy drewniane panele wymagające frezowania i lakierowania, lepiej jest zostawić malowanie na później – opary unoszące się podczas lakierowania mogą tworzyć na pokrytych świeżą farbą ścianach widoczne smugi.

Kompleksowy remont obejmuje też liczne prace elewacyjne. Przed odnowienie zewnętrznych części budynku, zastanówmy się, czy docieplenie budynku nie będzie dobrym pomysłem – stara izolacja mogła już utracić swoje właściwości, a nowy system ogrzewania nie będzie wydajny, jeśli sam dom pozostanie nieszczelny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz