Artykuł sponsorowany

Kompleksowo i fachowo

Kompleksowo i fachowo

No dobrze, Drodzy Państwo, pakujcie walizki i jedźcie na wakacje zostawiając mieszkanie w rękach fachowców. Odpoczniecie, zregenerujecie siły i w świetnych humorach wrócicie do świeżutkiego, pachnącego nowością mieszkania, wysprzątanego i umeblowanego. Czy to brzmi jak żart? Otóż nie! Rynek usług budowlanych walczy o klienta i starania firm budowlanych, by klient był zadowolony, to także porządki po remoncie, byś nie oglądał powstałego wcześniej bałaganu.

Ład i harmonia

Wygląd wnętrz powinien odzwierciedlać nasze indywidualne pasje i pomysły designerskie. Właśnie dlatego tak ważne jest odnaleźć odpowiednie inspiracje i pomysły na mieszkanie. Projekty wnętrz powinny zawierać harmonijne połączenie sypialni, pokoju dziennego i miejsca do przygotowywania posiłków, każdą z części jasno oddzielając lecz zachowując spójną całość. Podczas remontowania mieszkania należy pamiętać o zachowaniu harmonii. Jeśli chcemy, by mieszkanie było bardziej przytulne, kolor będzie miał dla nas kluczowe znaczenie.

Wykańczanie wnętrz – etapy

Na etapie wykończenia wnętrz trzeba podjąć wiele decyzji. Im wcześniej więc zaczniesz myśleć o wnętrzach, tym lepiej.

  • Ściany działowe

Zaczynając wykończenie wnętrz, najpierw trzeba ustalić podział mieszkania. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych przy rozdzielaniu pomieszczeń są ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych. Ścianki działowe z płyt g-k stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych, masywnych ścian działowych murowanych, bowiem charakteryzuje je niski ciężar własny. Dodatkowo cechuje je szybki i prosty sposób montażu i demontażu, co umożliwia dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni.

  • Układanie instalacji

Ten etap następuje, jeśli w mieszkaniu jest konieczna wymiana instalacji, czy to elektrycznej, czy wodno-kanalizacyjnej. Warto sfotografować lub sfilmować przewody po ułożeniu, żeby w razie potrzeby wiedzieć, którędy przebiegają. Kiedy zakryje je tynk, trudno będzie stwierdzić, gdzie dokładnie się znajdują.

  • Gładź na ścianach i sufitach

Oczywiście jeśli stawiamy ściany z cegły, musimy je najpierw otynkować. Płyty g-k pokrywa się gładzią z wcześniejszym wypełnieniem łączeń. Tynki gipsowe nakładane maszynowo pozwalają uzyskać gładką powierzchnię ścian i sufitów bez dodatkowych gładzi – są gotowe do malowania.

  • Wylewki samopoziomujące

Cudem by było, gdybyśmy mieli przed remontem równe podłogi. Niezbędne będzie więc wyrównanie powierzchni przed kładzeniem podłogi.

  • Sprzątanie po mokrych i brudnych pracach

Sprzątając, zabezpieczamy to, co już jest gotowe. Trzeba zaplanować przerwę na wysychanie mokrych tynków i wylewek.

  • Układanie glazury i podłóg

Płyty gipsowo-kartonowe dzień wcześniej powinny być zagruntowane. Glazurnik będzie wiedział jak postępować.

Dopiero kiedy jest sucho, układamy parkiet lub panele. Jeśli jest zbyt wilgotno, suszymy pomieszczenia.

  • Gruntowanie i malowanie

Gruntowanie ma na celu ujednolicenie powierzchni podłoża i zmniejszenie jego chłonności oraz poprawienie przyczepności farby. Malujemy pierwszy raz ściany i sufity, zaczynając od sufitów.

Drugie malowanie powinno być bardzo staranne. Aby uzyskać dobry efekt, najlepiej używać różnego rodzaju wałków i pędzli przeznaczonych do konkretnych miejsc – na przykład do styku ścian z sufitem lub powierzchni za grzejnikiem.

Oczywiście są to podstawowe czynności, bez ozdobników i montażu mebli – zwłaszcza tych na wymiar. Odpowiednie oświetlenie jest niesamowicie ważne w nowoczesnych mieszkaniach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz