Materiał Partnera

Kompleksowe usługi transportowe – co i jak przewożą specjaliści?

Kompleksowe usługi transportowe – co i jak przewożą specjaliści?

Wynajęcie specjalistycznej firmy transportowej jest dla wielu przedsiębiorców możliwością dostarczenia ich towarów do odbiorcy w sposób bezpieczny i profesjonalny. Kompleksowo świadczone usługi transportowe obejmują nie tylko sam przewóz ładunków z jednego miejsca do drugiego, ale też kwestie związane z logistyką i spedycją. Co i jak zatem konkretnie przewożą specjaliści w tej branży?

Odpowiednie przygotowanie

Zanim firma transportowa przystąpi do przewozu określonych towarów, konieczne jest dokładne rozplanowanie całej trasy i ustalenie poszczególnych jej punktów. Ważne jest również ustalenie typu ładunku, który ma znaleźć się na naczepie. Niektóre firmy transportowe realizujące kompleksowe usługi są w stanie zająć się tzw. ładunkiem częściowym. Mogą to być materiały odebrane od jednego klienta i rozwiezione do wielu odbiorców, ale też odwrotnie – pochodzące od wielu klientów, trafiające do jednego odbiorcy. W tym typie transportu przewożony towar nie wypełnia w całości powierzchni ładunkowej pojazdu, co ma miejsce w przypadku ładunków całopojazdowych.

Również i taki ich typ realizują w ramach kompleksowych usług renomowane firmy transportowe, do których bez wątpienia zalicza się Admira Sp. z o.o. – wieloletnie doświadczenie w połączeniu z flotą nowoczesnych pojazdów daje możliwość zrealizowania nawet skomplikowanych przewozów. Fachowcy po załadowaniu w odpowiedni sposób ciężarówki bądź naczepy planują przejazd całego zestawu, wykorzystując do tego celu różne rozwiązania logistyczne.

Świadczone w tym zakresie usługi pozwalają kierowcy wykonać trasę zapewniającą dotarcie do celu w optymalnym, odpowiednio krótkim czasie. Terminowość i profesjonalizm w branży transportowej są bowiem kryteriami najważniejszymi, z którymi każda renomowana firma w pełni się liczy. Co jeszcze są w stanie zrobić fachowcy zajmujący się przewozem konkretnych ładunków?

W kraju i nie tylko

Firmy transportowe wynajmowane są przez przedsiębiorców w celu świadczenia usług przewozu ładunków między jedną miejscowością a inną znajdującą się na terenie kraju. Takie przejazdy dają możliwość szybkiego dostarczenia materiałów do odbiorcy, jednak nierzadko ekspansja konkretnej firmy wiąże się z nawiązaniem relacji z kontrahentami zagranicznymi. W takim wypadku konieczne jest zrealizowanie usług w ramach transportu międzynarodowego.

Dotarcie do innego kraju wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu formalności, czym zajmują się w ramach kompleksowych usług dobre firmy transportowe. Profesjonaliści zadbają o niezbędną dokumentację, zapewnią też pojazd odpowiednio przygotowany technicznie. W różnych krajach Europy konieczne jest bowiem spełnienie rygorystycznych norm spalin, co w przypadku samochodów ciężarowych jest szczególnie często badane przez kontrolę ruchu drogowego.

Kosztowne mandaty i możliwość niedostarczenia ładunku na czas nie powinny być zmartwieniem podczas korzystania z usług renomowanej firmy transportowej. Wykwalifikowani, doświadczeni kierowcy umieją posługiwać się językiem angielskim lub innymi, wymaganymi w danym kraju, dzięki czemu przejazd w innych krajach nie stanowi dla nich problemu, tak samo, jak załatwianie wszelkich formalności z nim związanych. Czy istnieje jednak ograniczenie w kwestii przewożonych towarów?

Parametry ładunku

W przypadku transportu kołowego konieczne jest dokładne podanie parametrów przewożonych materiałów i ewentualne zagrożenia wynikające z realizacji takiego przejazdu. Specjalistyczne firmy transportowe dysponujące nowoczesnymi naczepami z zabudową plandekową są w stanie przyjąć na nie ładunki o łącznej masie 25 ton. Przestrzeń ładunkowa w tym wypadku wynosi aż 34 palety, co daje wiele możliwości w transportowaniu różnego rodzaju towarów.

Co ciekawe, renomowane firmy transportowe dysponują także innymi naczepami. Specjalne ich warianty wykorzystuje się do konkretnych materiałów, np. charakterystyczna coilmulda sprawdza się przy transporcie stali walcowanej, a mniejszą ilość towaru przewozi się przystosowanym do tego samochodem ciężarowym z windą załadowczą, nie zaś zestawem w postaci ciągnika siodłowego z naczepą. Warto wybrać firmę transportową, która zapewnia ubezpieczenie przewożonych ładunków.

Profesjonaliści dysponują polisą OC dla przewoźnika w ruchu międzynarodowym do wysokości 300 tys. euro sumy gwarancyjnej, co stanowi ogromne zabezpieczenie dla klienta. Kompleksowe usługi transportowe to zatem szereg czynności związanych nie tylko z przewozem ładunków, ale też logistyką czy spedycją. Warto wybrać w tym zakresie fachowców, którzy wyróżniają się nie tylko doświadczeniem i kwalifikacjami, ale też flotą nowoczesnych pojazdów oraz naczep przystosowanych do różnych materiałów.

Opracowanie:
Warszawa, Górczewska 228A lok. 21
tel. 22 304 97 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz