Artykuł sponsorowany

Kompleksowe usługi tłumaczenia przysięgłego w wielu językach w ofercie firmy Glossa Grzegorz Jureczko!

Kompleksowe usługi tłumaczenia przysięgłego w wielu językach w ofercie firmy Glossa Grzegorz Jureczko!

Tłumacz przysięgły jest zawodem zaufania publicznego i oprócz bardzo szerokich umiejętności językowych, posiada również wiedzę specjalistyczną dotyczącą kwestii prawnych, biznesowych, medycznych i nie tylko. W dobie postępującej globalizacji, kiedy bardzo wiele osób podróżuje, pracuje lub prowadzi biznes za granicą, konieczne staje się tłumaczenie przysięgłe wielu  ważnych dokumentów, w czym profesjonalnie może pomóc Glossa Grzegorz Jureczko!

Zakres działań tłumacza przysięgłego

Tłumacz przysięgły posiada bardzo szerokie kompetencje, które obejmują dogłębną znajomość wielu języków, z zachowaniem zasad pisowni, stylistyki oraz gramatyki, a także wiedzę dotyczącą kwestii politycznych, prawnych ekonomicznych, medycznych, technicznych, a także biznesowych. Aby dokładnie móc przetłumaczyć dokumenty, trzeba posiadać dokładne rozeznanie w kulturowym i społecznym funkcjonowaniu danego kraju, co pozwala na zachowanie prawidłowego sensu tłumaczonej treści. Tłumacze przysięgli z firmy Glossa profesjonalnie tłumaczą wszystkie teksty z języka obcego na polski i odwrotnie, a przy tym dokonują uwierzytelnia każdego dokumentu czy pisma urzędowego, czyli poświadczenia zgodności tłumaczonego tekstu z oryginałem. Tłumacz znakuje przełożony tekst za pomocą specjalnej pieczęci, która zawiera jego szczegółowe dane, umożliwiające jego szybkie zidentyfikowanie.

Żeby wykonywać zawód tłumacza przysięgłego, konieczne jest zdanie egzaminu rangi państwowej, który jest nadzorowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ponadto, tłumacze przysięgli przestrzegają klauzuli poufności informacji, dzięki czemu nawet ważne dokumenty nie dostaną się w ręce osób trzecich. Certyfikowani i doświadczeni tłumacze przysięgli z firmy Glossa oferują szybkie, bezbłędnie, posiadające najwyższą jakość tłumaczenia z wielu języków, do których zalicza się: angielski, niemiecki, a także duński, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, niderlandzki, japoński i czeski, co pozwala w jednym miejscu dokonać translacji wielu istotnych dokumentów, pochodzących z wielu krajów.

Kiedy usługi tłumacza przysięgłego są potrzebne?

Częstokroć wydaje się, że usługi tłumacza przysięgłego sprawdzają się tylko w kwestiach prawnych i urzędowych, jak tłumaczenie dokumentów stanu cywilnego, czyli aktów urodzenia, małżeństwa czy zgonu, a także tożsamości (paszporty, dowody osobiste, karty stałego pobytu). Nic bardziej mylnego! Usługi sprawdzonych tłumaczy przysięgłych z firmy Glossa Grzegorz Jureczko z siedzibą w Strzelcach Opolskich oraz Kędzierzynie-Koźlu, są znacznie bardziej szerokie i obejmują również wszelkie kwestie prawne, czyli pisma sądowe (np. pozwy), akty notarialne, pisma w sprawach gospodarczych, dokumenty potrzebne do wyjazdu i pracy za granicą. Oprócz wszelkich formalnych kwestii, które przekładają tłumacze przysięgali, ich pomoc sprawdza się idealnie w przypadku prowadzenia firmy za granicą, a także współpracy z innymi kontrahentami, gdyż niejednokrotnie pojawia się konieczność tłumaczenia przysięgłego dokumentów technicznych. Pomoc tłumaczy bywa również niezbędna w przypadku kwestii medycznych i tekstów naukowych. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz