Materiał Partnera

Kompleksowe usługi montażu i serwisu klimatyzacji/wentylacji

Kompleksowe usługi montażu i serwisu klimatyzacji/wentylacji

Sprawny system wentylacyjny i klimatyzacyjny to sposób na generowanie oszczędności za ogrzewanie, a także metoda tworzenia w pomieszczeniach idealnego dla zdrowia człowieka mikroklimatu. Odpowiedni poziom temperatury, a także wilgotności powietrza wpływa również na spowolnione procesy starzenia się przedmiotów. Warto zatem zadbać o zastosowanie odpowiedniej instalacji, a także o jej idealny montaż oraz stałe monitorowanie.

Projekt i montaż

Wbrew pozorom zarówno instalowanie wentylacji, jak i klimatyzacji jest czynnością bardzo złożoną. Działania te muszą być zawsze poprzedzone skrupulatnym zaprojektowaniem, które dokonywane jest na podstawie wizji lokalnej, a także bilansów energetycznych budynku. Szczególnie istotne jest to w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych, gdzie cała konstrukcja wentylacji powinna być opracowana już w fazie projektu wszystkich pomieszczeń. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze firmy sprawnie dokonują modernizacji istniejących już wentylacji/klimatyzacji dla różnych klientów. Kompleksowymi usługami z branży instalacji wentylacyjnych wyróżnia się firma Olwent, która oferuje również kominki wolnostojące, czy centrale odkurzacze.

Atestowane elementy instalacji

Podejmując współpracę z firmą montażową wentylacji, należy szczególną uwagę zwrócić na to, czy jest ona w stanie zaoferować elementy instalacyjne od najlepszych producentów. Wszystkie urządzenia powinny być objęte gwarancjami, a także powinny posiadać deklaracje własności użytkowych z potwierdzonymi atestami. Najlepszymi markami wentylacji oraz klimatyzacji, są: SAMSUNG, MIDEA, FUJITSU, HAIER, DAIKIN, KOMFOVENT, SYSTEM AIR, BERLUF, ATLANTIC, VENTS, BRINK, VALLOX, VENTURE INDUSTRIES, ARYSTO, DIMPLEX, ATRA.

Serwis wentylacji/klimatyzacji

Zarówno budynki posiadające wentylację grawitacyjną, jak i wentylację mechaniczną z rekuperatorami odzysku ciepła, a także te wyposażone w klimatyzację, powinny być w odpowiednich odstępach czasowych przeglądane. Według norm prawnych powinno odbywać się to raz w roku, ale rekomendacje producentów mówią o tym, aby sprawdzenie techniczne swoich systemów biurowych, czy domowych dokonywać po okresie zimowym, a także przed nim. Pozwoli to uniknąć usterek, które mogą doprowadzać do poważniejszych problemów. W razie ich wystąpienia zawsze należy zatrudniać szeroko wyspecjalizowane firmy o kompleksowych usługach. Szczególnie o tym powinni pamiętać zarządcy obiektów gospodarczych, czy biurowych, a także publicznych – sprawna wentylacja i klimatyzacja nie tylko wpływa na samopoczucie osób przebywających w budynkach, ale również na niższe rachunki eksploatacyjne (nawet o ponad 35%!).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz