Materiał Partnera

Kompleksowe usługi geodezyjne – firma M Geo z Dąbrowy Górniczej

Kompleksowe usługi geodezyjne – firma M Geo z Dąbrowy Górniczej

Geodeci to specjaliści, którzy obecni są przy każdej inwestycji budowlanej. Zakres realizowanych przez nich prac jest bardzo szeroki, a ich rezultaty niezwykle istotne dla dotrzymania procedur formalnych związanych z budową. Doświadczona i dysponująca odpowiednimi zasobami firma, taka jak M Geo z Dąbrowy Górniczej, w sposób kompleksowy zajmie się obsługą zarówno małych, jak i dużych inwestycji i wykona zlecone pomiary oraz inne prace na rzecz klientów instytucjonalnych, spółek czy osób prywatnych. Dowiedz się, w czym może pomóc Ci wykwalifikowany geodeta.

Obsługa geodezyjna inwestycji

Do najważniejszych zadań geodetów należy obsługa inwestycji budowlanych. Zajmą się oni nadzorem zarówno budowy domu jednorodzinnego, jak i dużego obiektu komercyjnego. Do specjalizacji firmy M Geo Usługi geodezyjne Mateusz Wójcik należy też obsługa inwestycji inżynieryjno-przemysłowych, a więc m.in. drogowych i kolejowych czy związanych
z urządzeniami podziemnymi i sieciami uzbrojenia terenu. W ramach swoich kompleksowych usług firma zajmuje się:

 • przygotowywaniem map do celów projektowych,
 • wykonywaniem niezbędnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych,
 • tyczeniem budowli i obiektów w terenie zgodnie z projektem wykonawczym,
 • wykonywaniem pomiarów kontrolnych w trakcie realizacji inwestycji, w tym pomiarem pionowości konstrukcji i sprawowaniem stałego nadzoru nad realizacją prac,
 • sporządzaniem niezbędnej dokumentacji realizacyjnej i powykonawczej,
 • współpracą z odpowiednimi urzędami w zakresie uzyskania pozwoleń, uzgodnień itp.

Rozgraniczanie i podziały nieruchomości – regulacja stanów prawnych

Do ważnych zadań geodetów należy też regulacja stanów prawnych nieruchomości. Pojęcie to sprowadza się do skompletowania dokumentacji mającej na celu ustalenie własności danego obszaru czy też przebiegu granic nieruchomości. Tego typu usługi geodezyjne umożliwiają uniknięcie wątpliwości co do tego, do kogo należy dany teren. Do czynności związanych z regulacją stanów prawnych należą:

 • rozgraniczenia nieruchomości,
 • podziały nieruchomości,
 • scalenia nieruchomości,
 • wznowienia granic nieruchomości,
 • sporządzanie odpowiedniej dokumentacji.

Kompleksowe usługi geodezyjne

Doświadczona firma geodezyjna zapewni wsparcie przy realizacji różnego typu prac: począwszy od wykonywania prostych pomiarów terenowych i opracowań kartograficznych, a skończywszy na całościowej obsłudze procesów inwestycyjnych. Ważne, by zlecając wykonanie usług geodezyjnych, wybrać dobrego wykonawcę, który zrealizuje swoje zadania rzetelnie i terminowo. Do godnych polecenia firm zdecydowanie należy biuro M Geo z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Specjaliści świadczą swoje usługi na terenie całego kraju, wykorzystując zdobyte przez lata działalności w branży doświadczenie oraz zaawansowany technologicznie sprzęt, co przekłada się na sprawność i fachowość przeprowadzanych prac.

Opracowanie:
Dąbrowa Górnicza, Graniczna 12
tel. 32 264 11 63
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz