Materiał Partnera

Kompleksowe usługi biur projektowych

Kompleksowe usługi biur projektowych

Na rynku można znaleźć wiele biur projektowych. Jedne  specjalizują się w tworzeniu projektów budynków, inne projektują wnętrza. Coraz więcej pracowni, a wśród nich Studio Projektowe Jo Design ze Słupska, łączy ze sobą te dwie specjalizacje i oferuje kompleksowe usługi projektowe. By wyjść naprzeciw wymaganiom i potrzebom klientów architekci i projektanci wnętrz jednoczą siły. To idealne rozwiązanie, gdyż podpisując jedną umowę zostanie wykonany i zrealizowany projekt domu wraz z całościową aranżacją wnętrz.

Architekt w pierwszej kolejności

Architekci zajmują się projektowaniem różnego rodzaju obiektów. Współpracując z przedsiębiorcami tworzą projekty budowlane takie jak biurowce, magazyny, hale produkcyjne czy budynki użyteczności publicznej, a we współpracy z osobami prywatnymi realizują projekty nieruchomości mieszkalnych. Firma Jo Design specjalizuje się w nowoczesnym budownictwie. Zajmuje się projektami domów jednorodzinnych, biurowców czy hal przemysłowych. Udziela porad architektonicznych oraz zajmuje się załatwieniem formalności dotyczących uzyskania pozwolenia na budowę. Wykonuje także modele przestrzenne budynków. Tworząc projekt, architekt musi wziąć pod uwagę rozkład instalacji, metraż i wysokość  budynku, jak też rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń. Biorąc pod uwagę fakt, iż coraz większą popularnością cieszą się tzw. inteligentne domy, bardzo ważne jest dokładne zaplanowanie i rozmieszczenie elektroniki. Toteż studio projektów powinno współpracować z zespołem profesjonalnych inżynierów oraz instalatorów.

Projekt wnętrza

Za dobór odpowiedniego stylu, remont i wykończenie pomieszczeń, w zależności od ich przeznaczenia, odpowiedzialni są projektanci wnętrz. Do nich należy szczegółowe opracowanie projektu, na który składają się wizualizacja wnętrz, zestawienie materiałów, znalezienie odpowiednich elementów wykończeniowych, mebli, dodatków oraz dekoracji, a także wytyczne dla instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. Ważnym punktem jest tu komunikacja między projektantem i klientem zarówno przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań, jak też w trakcie realizacji zlecenia. Projektant przedstawia swoje pomysły oraz inspiracje, jednak przede wszystkim powinien poznać potrzeby klienta, wsłuchać się w jego oczekiwania i wizje i wiedzieć, czy może puścić wodze fantazji i zaszaleć, bo klient daje mu wolną rękę, czy jednak ma sztywno trzymać się koncepcji klienta. Urządzone wnętrza powinny być dopasowane do ich przestrzennych możliwości i współgrać z trybem życia mieszkańców – jeśli jest to mieszkanie lub dom, albo z trybem i specyfiką pracy – jeśli jest to biuro czy nawet hala przemysłowa. Projektant każde wnętrze urządzić w taki sposób, by ukryć niedoskonałości, a podkreślić  atuty.

Dodatkowe usługi

Projektowanie budynków i projekty wnętrz to nie jedyne usługi jakie oferują studia  projektowe. W Jo Design można liczyć również na adaptację projektów typowych (np. adaptacja poddasza czy modernizacja istniejących budynków), inwentaryzacje budowlane oraz na pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Firma we współpracy z developerami zajmuje się sprzedażą nieruchomości i przygotowaniem oferty wraz z kosztorysem.

Opracowanie:
Słupsk, pl. Dąbrowskiego 6
tel. 503 929 165
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz