Artykuł sponsorowany

Kompleksowe szkolenia BHP – do kogo są skierowane i co konkretnie obejmują?

Kompleksowe szkolenia BHP – do kogo są skierowane i co konkretnie obejmują?
Bez względu na wykonywany zawód, każde stanowisko pracy obarczone jest pewnym ryzykiem zawodowym. Kwestia zapewnienia należytego bezpieczeństwa w zakładzie pracy, bez względu na to, czy chodzi o biuro, czy fabrykę, jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, przed którymi musi stanąć każdy właściciel przedsiębiorstwa. Aby usystematyzować wiedzę na ten temat, warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń. Jaki konkretnie zakres obejmują?

Szkolenia BHP – dla kogo?

Trzeba zacząć od tego, że szkolenie BHP, jest szkoleniem obowiązkowym dla każdego pracownika. Dlaczego? Otóż dlatego, że musi on w pełni zdawać sobie sprawę z tego, z jakimi ewentualnymi zagrożeniami może się zetknąć, wykonując swoje obowiązki. Warto również wspomnieć o tym, iż poza samą kadrą pracowniczą, szkolenia BHP muszą przejść również osoby nimi zarządzające, najczęściej nazywani kierownikami. Pomimo relatywnie niewielkiego zagrożenia, szkolenie BHP obowiązkowe jest również dla pracowników biurowych oraz inżynieryjno-technicznych, którzy choć nie mają bezpośredniego kontaktu z wymagającym fizycznie środowiskiem pracy, również mogą być narażeni na czynniki szkodliwe.

Co wyda się oczywiste, szkolenie BHP obowiązkowe jest również dla pracowników służb medycznych. Jako że właściciele firm, ze względu na ogrom obowiązków, rzadko kiedy mają czas, aby zorganizować szkolenie dla wszystkich pracowników, warto proces ten powierzyć najbardziej doświadczonym fachowcom. Zdecydowanie zalicza się do nich Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze wykładowców firma od lat pomaga przedsiębiorcom w szeroko rozumianym zakresie szkolenia kadr. Z jakich konkretnie etapów składa się szkolenie BHP?

Szkolenie BHP – z czego się składa?

Zasadniczo szkolenie BHP podzielić można na dwie kategorie. Mowa tu przede wszystkim o instruktażu ogólnym oraz stanowiskowym. Pierwszy blok ma na celu zapoznanie pracowników z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, zawartymi w kodeksie pracy lub regulaminu pracy. Uczestnicy dowiadują się także, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, kiedy dojdzie do wypadku. Instruktaż stanowiskowy zaś ma na celu zapoznanie pracowników z czynnikami środowiska, występującymi na ich konkretnym stanowisku pracy oraz z ryzykiem, z jakim wykonywanie danych czynności się wiąże.

Wszyscy zainteresowani dowiadują się tego, w jaki sposób najskuteczniej chronić się przed tymi czynnikami oraz, w jaki sposób bezpiecznie wykonywać swój zawód. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż najlepsze agencje konsultingowe przeprowadzą również szkolenia okresowe, które mają na celu zaktualizowanie, usystematyzowanie oraz ugruntowanie wiedzy i umiejętności z zakresu BHP.

Opracowanie:
Zabrze, Handlowa 2
tel. 608 153 413
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz