Materiał Partnera

Kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne i energetyczne

Kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne i energetyczne

Stworzenie wydajnej sieci telekomunikacyjnej czy energetycznej wymaga zastosowania odpowiednich podzespołów. Każdy z nich musi charakteryzować się wysoką jakością wykonania oraz właściwymi dla danego zastosowania parametrami. Studnie kablowe, rury osłonowe czy narzędzia do obróbki kabli to tylko niektóre produkty – co jeszcze znajduje się w ofercie dobrych sklepów oferujących kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne i energetyczne?

Specjalistyczna studnia

Budowa kanalizacji teletechnicznej to zadanie skomplikowane, które wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Głównym z nich jest kompletna studnia kablowa występująca w różnych wariantach ze względu na swoją konstrukcję. Kolejnym z istotnych podzespołów w branży telekomunikacyjnej i energetycznej jest mufa. Specjalistyczny łącznik zapewnia całkowitą szczelność, dzięki czemu można mufa może być zastosowana w rozmaitych warunkach: w wodzie, gruncie, wewnątrz obiektu czy w kanałach kablowych. Wysokiej jakości mufy, studnie kablowe, głowice i wiele innych tego typu produktów w swojej rozbudowanej ofercie posiada firma Glob-Al sp.j. Głowice kablowe są z kolei zazwyczaj przeznaczone do izolacji ekranowanej lub nieekranowanej. Zaawansowane modele – podobnie jak mufy – odporne są na trudne warunki środowiskowe, a ponadto zapewniają bardzo dobrą ochronę przed wilgocią, uszczelniając przewody. Nowoczesne głowice są też wyposażone w skuteczną izolację, dzięki której ładunki elektryczne nie rozpraszają się. Jakie jeszcze produkty wchodzą w skład kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych i energetycznych?

Niezbędne wyposażenie

Sieć telekomunikacyjna czy energetyczna to zaawansowana technicznie konstrukcja, która oprócz głównych podzespołów zawiera także wiele mniejszych, ale równie ważnych elementów. Do właściwego określenia typu kabli zastosowanych w danej instalacji przydadzą się specjalne taśmy oznaczeniowe. Układane w obiektach użyteczności publicznej czy np. trasach komunikacyjnych rurociągi kablowe wymagają odpowiedniej ochrony, którą zapewniają rury osłonowe. Nadmiar przewodów w prosty i funkcjonalny sposób można natomiast zachować pod kontrolą dzięki skrzynkom i stelażom zapasu kabla. Kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne i energetyczne to też niezbędne wyposażenie rozdzielnic. Rozbudowany asortyment firm zajmujących się tego typu produktami obejmuje też kable elektryczne i energetyczne czy niezbędny do pracy z nimi sprzęt. W przypadku takich sieci należy zastosować jedynie produkty spełniające określone normy i wymogi, o czym warto pamiętać przy zakupie.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz