Materiał Partnera

Kompleksowe przygotowywanie detali w odlewni metali

Kompleksowe przygotowywanie detali w odlewni metali

W odlewniach metali nieżelaznych przygotowuje się wiele rozmaitych detali, które muszą być wykonane niezwykle precyzyjnie. Odlewnia powinna dysponować przede wszystkim rozbudowanym parkiem maszynowym, który umożliwi profesjonalną realizację nie tylko odlewania, ale też m.in. szlifowania dekoracyjnego. Jakie jeszcze procesy wykonywane są w renomowanych odlewniach?

Produkcja aluminiowych komponentów

W odlewniach przygotowuje się wiele detali aluminiowych. Mogą mieć one różną wagę – przygotowywane są elementy od zaledwie 0,05 kg aż do 8 kg. W przypadku mosiężnych detali przeważnie ich maksymalna waga oscyluje w granicach 2 kg i są one wykonywane na maszynach ciśnieniowych o mniejszej sile zwarcia niż te, które wykorzystuje się przy wyrobach z aluminium. Dobra odlewnia ciśnieniowa będzie w stanie w tym zakresie zrealizować zlecenie w sposób profesjonalny i zgodny z oczekiwaniami klienta.

Kompleksowe przygotowanie detali w takim zakładzie to jednak również początkowe etapy produkcji, w tym konstrukcja form odlewniczych. Właśnie w taki sposób działa firma Brass Polska sp. z o.o., która swoim klientom proponuje możliwość profesjonalnego wykonania detali aluminiowych dla branż meblarskich, ale także wytrzymałych klamek drzwiowych i okiennych z mosiądzu. Rozbudowana oferta dobrych odlewni ciśnieniowych to również preferowane na rynkach skandynawskich specjalistyczne mocowania. Jakie jeszcze procesy realizowane są w tego typu zakładach?

Dokładnie przygotowany detal

Detale mosiężne i aluminiowe muszą być doskonale przygotowane do dalszej eksploatacji. W związku z tym po ich odlaniu specjaliści zapewniają także możliwość szlifowania dekoracyjnego. Elementy poddawane są działaniu profesjonalnych szlifierek taśmowych oraz tarczowych, dzięki czemu możliwe jest nadanie im pożądanego kształtu i wygładzenie powierzchni. W renomowanych odlewniach wykonuje się też polerowanie. W tym celu detale aluminiowe bądź mosiężne przygotowywane są w specjalnej, zrobotyzowanej celi automatycznej, gdzie maszyny dbają o niezwykle precyzyjne zrealizowanie wyznaczonych zadań w zakresie polerowania.

Jedną z najważniejszych czynności wykonywanych w odlewniach ciśnieniowych jest również tłoczenie. Ze specjalnie przygotowanych blach i pasów, które osiągać mogą nawet 5 mm grubości, wykonuje się także dodatkowo odkrawanie odlewów i wykrawanie. W tym celu wykorzystywana jest profesjonalna tłocznia, która składa się z pras mimośrodowych – występują one w wariantach zarówno manualnych, jak i automatycznych, gwarantując doskonałą jakość ostatecznego wyrobu. Końcowym etapem przygotowania detalu jest jego lakierowanie, co również są w stanie zaproponować dobre odlewnie, a dzięki własnej galwanizerni mogą nawet zrealizować chromowanie, cynkowanie czy niklowanie.

Opracowanie:
Poniatowa, Przemysłowa 21
tel. 81 820 58 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz