Materiał Partnera

Kompleksowe obróbki stali w ofercie firmy Lenax

Kompleksowe obróbki stali w ofercie firmy Lenax

Stalowe elementy bardzo często muszą zostać poddane prawidłowej obróbce, aby mogły być odpowiednio wykorzystane. Takie usługi zapewnia firma Lenax z Wilkowa, specjalizująca się w konstrukcjach oraz wyrobach stalowych. Szeroka wiedza pracowników oraz doświadczenie w branży pozwala na wykonywanie zleceń z należytą starannością, jak również zaangażowaniem. Wysoką jakość zapewnia wykorzystanie przez przedsiębiorstwo technologii CNC.

Wypalanie elementów stalowych

W ofercie firmy Lenax można odnaleźć usługę wypalania elementów stalowych, która polega na ich cięciu. Odbywa się to za pomocą różnych metod. Jedną z nich jest wykorzystanie sposobu plazmowego. Stosuje się do tego zjonizowaną materię, która przypomina gaz. Przewodzi ona prąd, a jego odpowiednia wysoka wartość powoduje wytworzenie się energii w formie ciepła oraz światła. W ten sposób następuje wypalanie. Plazma służy przede wszystkim do obróbki stali czarnej oraz nierdzewnej. Wykorzystanie palnika pozwala na między innymi następujące czynności:

  • rozcinanie wyrobów stalowych,
  • tworzenie wyżłobień,
  • wypalanie w celu uzyskania skośnej krawędzi.

Inna stosowana metoda przez pracowników przedsiębiorstwa Lenax to cięcie gazowe, które opiera się na wykorzystaniu tlenu oraz źródła ciepła, którym jest palnik gazowy. Warunek do poprawnego wykonania obróbki stanowi niższa temperatura zapłonu metalu z tlenem, aniżeli jego topnienia. W związku z tym najlepiej do tego zabiegu nadają się stale niskostopowe.

Obróbki metodą skrawania

Cel tej grupy zabiegów, którym poddawana jest stal w firmie Lenax stanowi nadanie jej określonego kształtu oraz wymiarów, dzięki stopniowemu, fragmentarycznemu usuwaniu poszczególnych części surowca. Skrawanie składa się z trzech procesów. Pierwszy z nich to toczenie, podczas którego obrabiany element obraca się, a tokarka wykonuje ruch liniowy. Nadaje się przede wszystkim do stalowych brył o charakterze obrotowym, ich zewnętrznej oraz wewnętrznej powierzchni. Drugi etap nazywa się frezowaniem, które umożliwia wykonanie niemal każdej formy finalnej, ponieważ ostrza maszyny nie pracują jednocześnie, ale jedno po drugim. W ostatniej fazie następuje szlifowanie, czyli wygładzanie powierzchni przedmiotu przy pomocy narzędzi ściernych wykonanych z diamentu, węgliku krzemu albo boru bądź korundu.

Pracownicy firmy Lenax wykonują te wszystkie obróbki za pomocą nowoczesnej technologii, znanej jako CNC. Wykorzystuje ona maszyny, które są sterowane w sposób numeryczny za pomocą komputera. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu mikrokomputera znajdującego się w urządzeniu możliwe staje się automatyczne uzyskanie potrzebnego elementu. Obróbka CNC charakteryzuje się znacznie większą precyzją niż tradycyjny sprzęt do tego typu zadań, ponieważ mechanizm nie posiada kół zębatych powodujących przeskoki. Ponadto produkcja zostaje znacznie przyspieszona. Komputeryzacja procesów skrawania pozwala na eliminację błędów powstałych wskutek czynnika ludzkiego, jak również odwzorowanie najmniejszych detali z perfekcyjną ich powtarzalnością na kolejnych wyrobach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz