Artykuł sponsorowany

Kompleksowa pielęgnacja samochodu - PIT Auto Detailing

Kompleksowa pielęgnacja samochodu - PIT Auto Detailing

Ciągłe użytkowanie samochodu sprawia, że z czasem traci on swoje pierwotne piękno. Aby temu zapobiec, nie wystarczy tylko regularne mycie auta. Żeby przywrócić jego dawny blask, pojazd musi zostać poddany rozszerzonemu procesowi pielęgnacji, czyszczenia i konserwacji, jakim jest auto detailing. Firmą zajmującą się kompleksowo detailingiem samochodowym jest PIT Auto Detailing z miejscowości Ćmielów.

Jaki zakres usług obejmuje car detailing?

Auto detailing zajmuje się wewnętrzną oraz zewnętrzną kosmetykę samochodową. W szczególności obejmuje następujący zakres prac:

 • czyszczenie wnętrza auta, bagażnika oraz innych części, w tym trudno dostępnych miejsc,
 • zabezpieczenia środka pojazdu przed zabrudzeniami i zarysowaniami przy pomocy specjalistycznych środków,
 • impregnację skóry,
 • mycie auta,
 • korektę lakieru samochodowego,
 • woskowanie,
 • aplikację powłoki ceramicznej.
CEEE3CCA-9108-43AD-B1D9-4FFADBF1634E-min

Korekta lakieru i nakładanie powłoki ceramicznej

Korekta lakieru i nakładanie powłoki ceramicznej to najbardziej spektakularne zabiegi detailingowe, a wykonuje je PIT Auto Detailing. „Auto detailing jest naszą pasją!” - tak mówi specjalista z wymienionej wyżej firmy. O tym, że jest to prawda, przekonał się już niejeden Klient, który skorzystał z jej usług.

Korekta to długotrwały proces, mający na celu wydobycie maksymalnie gładkiej i połyskliwej powierzchni samochodu. Składa się z kilku etapów:

 • dogłębne czyszczenie chemiczne oraz mechaniczne pojazdu,
 • inspekcja i kategoryzacja uszkodzeń przy pomocy specjalnego miernika,
 • dobór odpowiedniego systemu polerskiego,
 • usunięcie wszystkich defektów i poprzez odpowiednią ilość etapów wykańczających doprowadzenie lakieru do maksymalnego połysku.

Dzięki powyższym zabiegom samochód odzyskuje idealny stan, pięknie się błyszczy, a kolor jest wyrazisty i ożywiony.

Powłoka ceramiczna to najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda zabezpieczenia lakieru przed uszkodzeniami. Idealnie się z nim łączy, tworząc trwałą powłokę ochronną, która chroni pojazd przed warunkami atmosferycznymi (np. mróz, promienie słońca), chemicznymi (np. soki z drzew) i mechanicznymi. To bardzo trwała metoda, która nadaje wysoki połysk i pogłębia kolor samochodu. A w razie zarysowania rysa pojawia się na powłoce ceramicznej, a nie na fabrycznym lakierze.

56184830-8F38-43A0-B369-7FE8EC055F4D-min

Po co stosować auto detailing?

Głównym celem auto detailingu jest jak najdłuższe utrzymanie pojazdu w stanie zbliżonym do fabrycznego. Dzięki kompleksowej pielęgnacji i renowacji samochodu nie traci on na wartości, co jest szczególnie ważne, jeżeli w niedalekiej przyszłości planujemy jego sprzedaż. Car detailing pozytywnie wpływa na estetykę pojazdu, mniejsza ryzyko uszkodzeń i przetarć, a dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów, ogranicza zużycie elementów pojazdu. Auto znów wygląda jak prosto z salonu.

Fotoram.io(6)-min
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz