Materiał Partnera

Kompleksowa oferta składów opału

Kompleksowa oferta składów opału

Materiały opałowe wykorzystywane są szeroko przez klientów indywidualnych i firmy, co wiąże się z koniecznością ich nabycia ze sprawdzonego, rzetelnego źródła. Warto w takim wypadku skorzystać z bogatej oferty dobrych składów opału, których szeroki asortyment obejmuje nie tylko poszczególne rodzaje węgla czy koks, ale też szereg usług – jakich dokładnie i jakie konkretnie materiały opałowe dostępne są w składach?

Węgiel w różnych wariantach

Jednym z podstawowych materiałów opałowych jest węgiel. Jego doskonałe parametry dają możliwość ogrzewania poszczególnych budynków, a dostępność wielu różnych rodzajów sprawia, że w prosty sposób można dopasować konkretny typ opału do indywidualnych potrzeb. Rozbudowana oferta renomowanych składów, takich jak np. Elas PPHU, zawiera m.in. węgiel kamienny w najpopularniejszych wariantach: orzech, kostka, groszek, miał węglowy czy ekogroszek. Ostatni wariant jest paliwem coraz chętniej wykorzystywanym do generowania energii cieplnej. Stosuje się go w piecach retortowych i musi się on charakteryzować określonymi parametrami – ze względu na pojawienie się na rynku podróbek ekogroszku należy go kupować jedynie w sprawdzonych składach opału. Tylko rzetelny sprzedawca jest w stanie zapewnić klientowi dostęp do materiałów opałowych o określonych parametrach grzewczych i emisyjnych. Szeroki asortyment tego typu składów obejmuje także produkty z węgla brunatnego w postaci m.in. proszku czy brykietu. W ofercie znajduje się węgiel drzewny – z niego natomiast uzyskiwane jest drewno kominkowe czy rozpałkowe.

Kompleksowa oferta

Renomowane składy opału oprócz różnych rodzajów węgla zajmują się również sprzedażą innych materiałów wykorzystywanych do produkcji energii cieplnej. Zalicza się do nich koks, którego jednym z najczęściej wybieranych wariantów jest orzech. Warto zwrócić uwagę na składy świadczące też różnego rodzaju usługi wchodzące w skład kompleksowej oferty. To przede wszystkim możliwość dostarczenia materiałów opałowych w wybrane przez klienta miejsce. Dobre składy opału dysponują nawet specjalistycznymi wywrotkami, których ładowność wynosi nawet 25 ton. W ten sposób opał może być dowieziony nawet w przypadku zamówień hurtowych, jednak dla klientów detalicznych istnieje także możliwość sprzedaży materiałów opałowych luzem, bądź w workach. Zazwyczaj ważą one 25 lub 50 kilogramów, dzięki czemu ich transport nie jest wymagający. Warto pamiętać, że personel pracujący w renomowanych składach opału to zespół specjalistów, którzy pomogą w doborze odpowiedniego rodzaju węgla czy koksu.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz