Materiał Partnera

Kompleksowa higienizacja jamy ustnej w Centrum Stomatologii Wapdent

Kompleksowa higienizacja jamy ustnej w Centrum Stomatologii Wapdent

Dokładne szczotkowanie zębów oraz pielęgnacja jamy ustnej nie zawsze wystarcza, aby zapobiec ubytkom próchnicowym. Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym pozwolą zachować nienaganny stan uzębienia. Centrum Stomatologii Wapdent z Krakowa oferuje pełną gamę zabiegów higienizacji jamy ustnej, takich jak skaling, piaskowanie oraz fluoryzacja dla zachowania śnieżnobiałego uśmiechu.

Usunięcie kamienia nazębnego

Odbywa się poprzez zabieg nazywany skalingiem. Stomatolodzy w gabinetach Wapdent stosują skalery ultradźwiękowe. W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie jest to możliwe, więc wykorzystywane są narzędzia ręczne. Ilość kamienia nazębnego, który się odkłada, zależy od diety pacjenta, sposobu higieny jamy ustnej, a także składu jego śliny. Regularnie przeprowadzany skaling zmniejsza ryzyko chorób dziąseł i paradontozy. Polega na rozbijaniu złogów nazębnych za pomocą drgań końcówek narzędzi. Dla zachowania odpowiedniej profilaktyki należy powtarzać zabieg minimum dwa razy do roku. W Centrum Stomatologicznym Wapdent w Krakowie usunięcie kamienia nazębnego wchodzi również w skład pakietu higienizacji jamy ustnej.

Eliminacja osadu nazębnego

Bardzo często zabieg piaskowania stanowi uzupełnienie skalingu lub wstęp do procesu wybielania. Dzięki usunięciu osadu nazębnego eliminuje się także przebarwienia powstałe na skutek picia kawy, herbaty oraz palenia papierosów. Stosuje się w tym celu strumień wody pod ciśnieniem, zawierający piasek dentystyczny, czyli dwuwęglan sodu. Dociera on do miejsc, których nie można wyczyścić na co dzień za pomocą zwykłego szczotkowania. Maksymalna liczba zabiegów piaskowania w trakcie roku nie powinna przekraczać trzech. Doświadczenie stomatologów w klinice Wapdent pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Należy jednak pamiętać, że do ich utrzymania konieczna jest regularna i dokładana higiena jamy ustnej. Nie można także przez co najmniej trzy godziny po usunięcia osadu taką metodą spożywać produktów barwiących i słodkich, ponieważ tyle czasu potrzeba na odbudowanie się warstwy ochronnej zębów.

Pokrycie zębów lakierem

Ostatni etap kompleksowej higienizacji jamy ustnej oferowanej przez przychodnię Wapdent, która wchodzi w zakres zabiegów profilaktyki stomatologicznej stanowi fluoryzacja. Nazywa się ją również lakierowaniem. Polega na aplikowaniu na powierzchnię zębów preparatów o wysokim stężeniu fluoru. Mogą występować one w postaci past, żeli lub właśnie lakierów. Dzięki temu szkliwo jest zdecydowanie bardziej odporne na próchnicę. Metoda pozwala także na zminimalizowanie uporczywej nadwrażliwości na gorące lub zimne posiłki dzięki zabezpieczeniu korzenia wraz z szyjką zęba. Wykorzystywane preparaty są całkowicie transparentne, więc nie powodują przebarwień. W zależności od wieku pacjenta fluoryzację wykonuje się co cztery lub co sześć miesięcy.

Opracowanie:
Kraków, Rynek Podgórski 15 lok. 2
tel. 12 263 00 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz