Materiał Partnera

Komory klimatyczne, środowiskowe – zastosowanie w różnych branżach przemysłu

Komory klimatyczne, środowiskowe – zastosowanie w różnych branżach przemysłu

Każda gałąź przemysłu potrzebuje rozwiązań, które pozwolą im prężnie się rozwijać. Nic zatem dziwnego, że w wielu branżach wykorzystuje się komory klimatyczne i środowiskowe, dzięki którym uzyskuje się lepsze parametry produkcyjne. Gdzie szukać takich rozwiązań? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odpowiedni sprzęt i jego wykonawcę? Do czego mogą przydać się poszczególne urządzenia?

Czym jest i co może zapewnić komora?


Przyglądając się ofercie rynkowej, nie sposób nie zauważyć, że komory klimatyczne i środowiskowe idealnie wpisują się w potrzeby wielu branż przemysłowych. Okazuje się bowiem, że umożliwiają stymulację warunków biologicznych, chemicznych i fizycznych, co powoduje, że produkcja asortymentu staje się dla wielu przedsiębiorstw o wiele łatwiejsza. Nic zatem dziwnego, że tego rodzaju sprzęt znajduje odbiorców w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, a nawet wojskowym i chemicznym, a w szczególności w laboratoriach.

Na rynku można spotkać rozmaite modele komór, które są dopasowane bezpośrednio do potrzeb zamawiającego, co oznacza, że mogą różnić się między sobą następującymi parametrami:

  • prędkością zmiany temperatury;
  • zakresem temperatur;
  • zakresem wilgotności;
  • rodzajem skraplacza;
  • objętością komory roboczej;
  • ogólnym wyposażeniem maszyny.

Wspomniany asortyment to urządzenia, które pozwalają testować wyprodukowane materiały w zmiennych warunkach klimatycznych, dzięki czemu można sprawdzić ich wytrzymałość.

Na co zwrócić uwagę wybierając komorę?

Nie da się ukryć, że każdy kupujący chciałby otrzymać komorę najwyższej jakości, która w 100% spełni jego oczekiwania. Aby tak się stało, powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Eksperci z firmy I.K.A. Technik Sp. z o.o zgodnie twierdzą, że wspomniane maszyny idealnie sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, w którym przed zastosowaniem określonej części, należy ją dokładnie sprawdzić. Tylko wykorzystując specjalistyczny sprzęt, taki jak wspomniane wyżej komory, producent jest w stanie sprawdzić dokładnie, jak będą zachowywać się śruby, węże i inne części podczas zmieniających się warunków.

Aby wybrać odpowiedni sprzęt, warto wziąć pod uwagę wielkość poszczególnych elementów, które będą poddawane badaniom, a także dane, jakie chce się uzyskać, wykonując określony test (temperatura, szybkość zmian, wilgotność itp.). Szukając zatem odpowiednich maszyn, dobrze jest także zwrócić uwagę na takie parametry jak dokładność pomiaru, czy łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowników.

Opracowanie:
Kraków, Mogilska 80
tel. 12 617 84 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz