Materiał Partnera

Kominki i akcesoria kominkowe

Kominki i akcesoria kominkowe

Decydując się na montaż kominków w własnym mieszkaniu warto pomyśleć o tym, jaki kominek spełniałby nasze oczekiwania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kominków. Coraz popularniejsze stają się kominki z płaszczem wodnym, które podłączone są do wodnej instalacji centralnego ogrzewania. Oczywiście poza samym kominkiem warto również zadbać o stosowne akcesoria do niego.

Jak działają kominki z płaszczem wodnym?

Coraz popularniejszy staje się montaż kominków z płaszczem wodnym. Takie rozwiązanie wybierają osoby, które za pomocą kominka chcą ogrzewać cały dom. Kominki z płaszczem wodnym idealnie sprawdzają się w domach energooszczędnych, gdzie jest niewielkie zapotrzebowanie cieplne. Dzięki temu, że kominki z płaszczem wodnym podłączone są do systemu centralnego ogrzewania, możliwe jest jednoczesne ogrzewanie pomieszczeń i wody.

Jak tłumaczy specjalista z tej branży z firmy Jarex Ireneusz Zawistowski, kominki z płaszczem wodnym różnią się od zwykłych, tradycyjnych kominków. Korpus takiego kominka zbudowany jest z dwóch ścian. Między nimi przepływa woda, a wszyscy otacza płaszcz wodny. Zadaniem płaszcza wodnego jest kumulowanie ciepła z paleniska, które później zostanie przekazane wodzie. Ciepła woda transportowana jest po całej grzewczej instalacji wraz z kaloryferami. W korpusie często montuje się wężownicę, przez którą przepływa woda użytkowa.

Akcesoria do kominków

Wielu producentów kominków oferuje również rozmaite akcesoria do nich. Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych akcesoriów kominkowych, które jednocześnie sprawują funkcje ozdobne wyróżnić można:

  • kosze na drewno,
  • osłony kominkowe,
  • przyborniki kominkowe,
  • zestawy kominkowe.

Wraz z kupnem kominka domowego duża część osób postanawia dokonać zakupu kosza na drewno. Podstawową jego funkcją jest utrzymywanie zapasu drewna, które dostępne będzie pod ręką, przy czym kosze na drewno idealne sprawdzają się jako uzupełnienie do kominka. Producenci zazwyczaj posiadają szeroką gamę tych produktów, dlatego każdy posiadacz kominka powinien znaleźć odpowiedni kosz do drewna, który będzie współgrał z kominkiem. Jeśli ktoś posiada małe dzieci lub zwierzęta w domu, które mogły znaleźć się w niebezpiecznej odległości od kominka, zaleca się, aby kupić osłony kominkowe. W szczególności używa się ich do kominków z otwartą instalacją, gdzie ogień nie jest niczym zasłonięty. Osłony kominkowe pełnią przede wszystkim funkcję bezpieczeństwa, jednakże ich producenci tworzą bardzo ozdobne ich rodzaje.

Gdy zdecydowaliśmy się na kominek w naszym domu warto zadbać o to, aby był on utrzymywany w czystości. W tym celu każdy kto ma kominek powinien wyposażyć się w przyborniki kominkowe, które pomogą w czyszczeniu kominka. Ponadto producenci akcesoriów kominkowych oferują klientom całe zestawy kominkowe, w których skład wchodzą kosze na drewno oraz osłony i przyborniki kominkowe.

Opracowanie:
Brzeg, Drzymały 11
tel. 607 861 894
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz