Materiał Partnera

Kominek narożny jako ciekawy element wystroju domu

Kominek narożny jako ciekawy element wystroju domu
O zaletach posiadania w domu kominka nie trzeba nikogo przekonywać – jest bardzo atrakcyjny pod względem wizualnym, podnosi rangę pomieszczenia i nadaje mu ciepła oraz przytulności. Może być doskonałym elementem dekoracyjnym zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, a ponadto ma również ważne zastosowanie praktyczne – stanowi dodatkowe źródło ciepła, co przekłada się na oszczędność finansową.

Walory estetyczne

Kominek najczęściej usytuowany jest w salonie, zazwyczaj w centralnej jego części, dzięki czemu staje się głównym elementem ozdobnym pokoju, do którego wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Może być również wtopiony w ścianę stanowiąc dyskretną dekorację nie dominującą we wnętrzu. Coraz bardziej popularne stają się również kominki będące połączeniem dwóch części otwartej przestrzeni – kuchni i pokoju dziennego. W tej sytuacji jednak należy pamiętać, aby aranżacja obu wnętrz dobrze komponowała się z kominkiem. Do nowoczesnych pomieszczeń idealnie pasować będą kominki otwarte, nie posiadające drzwiczek ani szyby, nie spełniają jednak tak dużej funkcji praktycznej, jak kominki zamknięte. Ważny wybór stanowi również jego obudowa. Możemy zastosować płytki klinkierowe lub cegłę, która w zależności od kontekstu tworzyć może klimat rustykalny, industrialny lub nowoczesny. Innym rozwiązaniem jest kamienna zabudowa, która ze względu na swoją uniwersalność doskonale wpasuje się w każdy rodzaj wnętrza. Jeśli chcemy bardzo wyeksponować kominek, warto zdecydować się na mozaikę ceramiczną, a w przypadku, gdy zależy nam na przykuciu uwagi tylko do palącego się ognia, możemy pomalować obudowę kominka na taki sam kolor, jak ściany w pomieszczeniu. Ciekawą opcją jest również drewniana zabudowa. Jednak niezależnie od stylu, na jaki się zdecydujemy, kominek zdecydowanie sprawi, że dany pokój stanie się ciepły i przytulny i harmonijny. Przestrzeń przed kominkiem jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek. Warto zaznaczyć, iż kominek narożny zajmuje niewiele miejsca, dlatego pozwala na kreatywne wykorzystanie pozostałej przestrzeni. Ponadto, jego obudowę można wykorzystać do ustawienia dodatkowych dekoracji podkreślających charakter wnętrza oraz stworzyć stylową wnękę przeznaczoną na trzymanie drewna do palenia w kominku.

Zastosowanie praktyczne

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, kominki narożne pełnią także istotną funkcję praktyczną. Mogą być wykorzystane jako dodatkowe źródło ciepła ogrzewające dane pomieszczenie lub nawet cały dom, co pozwoli nam na dużą oszczędność finansową.

Jeżeli chcemy traktować kominek jako główną metodę grzewczą, powinniśmy zadbać o odpowiedni wkład i zastosowanie praktycznych metod rozprowadzania ciepła – radzi ekspert z firmy Kominki Wiliński, oferującej sprzedaż i budowę kominków.

Możemy zdecydować się również na zastosowanie zyskującego coraz większą popularność płaszcza wodnego, który dodatkowo będzie ogrzewać także użytkowaną przez nas wodę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz