Artykuł sponsorowany

Kominek jako element wystroju wnętrza

Kominek jako element wystroju wnętrza

Kominek jest nieocenionym źródłem dodatkowego ogrzewania, a w dodatku tworzy niesamowicie przytulną atmosferę w każdym domu. Oprócz tego, kominki są atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Bogactw kształtów oraz zastosowanie najlepszych materiałów, takich jak np. marmur, granit czy onyks, sprawiają, że te konstrukcje łączą funkcjonalność i urok. A jak wykorzystać je jako element wystroju? Podpowiadamy.

Zalety montażu kominka

Jeśli marzy Ci się kominek, warto pomyśleć o nim już na etapie projektowania domu. Pamiętaj, że doświadczone firmy, które zajmują się projektowaniem i montażem takich elementów, są w stanie spełnić Twoje marzenie niezależnie od tego, czy dopiero startujesz z budową, czy po prostu chcesz wzbogacić o ten element aranżację salonu.

Czy warto się zdecydować na kominek? Zdecydowanie tak, ponieważ to rozwiązanie, które przyniesie Ci wiele korzyści.

Po pierwsze – może on być dodatkowym źródłem ogrzewania, szczególnie przydatnym w mroźne zimowe dni, kiedy pragniesz dogrzać się przy ogniu, na przykład po przemarznięciu. Czasami zdarza się, że centralne ogrzewanie ulega awarii i właśnie wtedy na ratunek przychodzi nieoceniony kominek. Równie przydatny jest w długie jesienne wieczory, kiedy nie opłaca jeszcze rozpalać w piecu i uruchamiać domowe ogrzewanie, które generuje wyższe koszty. Przy okazji warto wiedzieć, że kominek może być nawet głównym źródłem ogrzewania. Jeśli zastanawiasz się, jak jest to możliwe, musisz wiedzieć, że obecnie rynek oferuje wydajne wkłady z płaszczem wodnym, które rozprowadzają ciepło w każdym pomieszczeniu.

Warto wybierać kominki sprawdzonych firm, takich jak np. EkoKlimat, które w swojej ofercie mają między innymi:

  • biokominki,
  • kominki na pellet,
  • kominki z płaszczem wodnym,
  • kominki wolnostojące,
  • piece kominkowe.

Specjaliści pomogą dobrać właściwy model do warunków technicznych panujących w Twoim domu.

Kominek jako element dekoracyjny

Odpowiednio zaprojektowany kominek idealnie dopasuje się do konkretnej stylistyki wnętrza. Jeśli zależy Ci tylko na efekcie wizualnym, możesz zdecydować się na kominek elektryczny. Jest on szybki i łatwy do zamontowania, ponieważ nie wymaga wykonania instalacji kominowej. Alternatywą może też być nadzwyczaj ekonomiczna obudowa bez wkładu i bez połączenia z kominem. W ten sposób nie będzie możliwości palenia, a Ty unikniesz narażania się na wyższe koszty za prąd. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo, zwłaszcza jeśli wybierzesz tani materiał na obudowę.

Również tradycyjne kominki są pożądanym elementem dekoracyjnym wnętrza. Taką konstrukcję możesz dopasować do każdego stylu aranżacyjnego, w tym do skandynawskich lub równie popularnych rustykalnych wnętrz. Kominki elegancko prezentują się w hotelach lub restauracjach, ale to w domu tworzą niepowtarzalny klimat, ponieważ stają się sercem salonu. Funkcję dekoracyjną mogą pełnić też ekonomiczne biokominki lub przyjazne dla środowiska kominki z płaszczem wodnym.

Jeśli decydujesz się na kominek, niezależnie od jego ostatecznej funkcji, podejmij współpracę z firmami, które tworząc jego projekt, będą służyć Ci specjalistycznym doradztwem i dostarczą konstrukcję najwyższej jakości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz