Artykuł sponsorowany

Kominek do każdego wnętrza – rodzaje kominków

Kominek do każdego wnętrza – rodzaje kominków

Kominek z trzaskającym ogniem to marzenie wielu osób, które do niedawna osiągalne było jedynie w niektórych warunkach. Dziś na kominek może pozwolić sobie praktycznie każdy. Nowoczesne technologie umożliwiają jego umieszczenie nawet w mieszkaniu w bloku. Poznaj rodzaje kominków i dowiedz się, jaki będzie najlepszy do Twojego wnętrza.

Kominek w mieszkaniu – to możliwe

Biokominki to stosunkowo nowa propozycja na rynku, która zdążyła sobie już zjednać niemałe grono wielbicieli. Dzięki temu, że opalane są nie drewnem, a specjalnym biopaliwem, nie dymią, nie kopcą i nie wymagają posiadania komina czy wykonywania żadnej instalacji. Biopaliwo jest ekologiczne, a w wyniku jego spalania powstaje jedynie para wodna i nieco dwutlenku węgla. Wytwarza ono również niewielką ilość ciepła. Dzięki temu biokominki można umieszczać praktycznie wszędzie – nawet w niewielkim mieszkaniu. To idealne rozwiązanie dla wielbicieli przytulności i ciepła, jakie uzyskać można dzięki wykorzystaniu prawdziwego ognia.

Biokominki mogą przypominać tradycyjny, stojący kominek albo być powieszone na ścianie czy postawione na meblach. Występują w wielu rozmiarach i w rozmaitych wersjach stylistycznych. Dzięki temu dopasowanie wyglądu biokominka do wnętrza jest niezwykle łatwe. Chociaż nie wymaga on instalacji przez fachowca, po biokominek warto jednak udać się do specjalistycznego sklepu, np. Kominki – Wanat Zdzisław Wanat, gdzie można uzyskać stosowną poradę oraz najwięcej możliwości wyboru.

Do ogrzania domu – kominek czy piec wolnostojący?

Właściciele domów jednorodzinnych mają znacznie szersze możliwości, jeśli chodzi o wybór kominków. Dzięki nim można ogrzać cały dom, a także wodę. Wybór właściwej instalacji jest więc kluczowy. Kominki z wkładem grzewczym, poza przytulną atmosferą, wytwarzają także ciepło w pomieszczeniach. Wybierać można spośród wkładów wykonanych z różnych materiałów. Tradycyjne kominki dzielimy również na powietrzne i z płaszczem wodnym. Te drugie rozprowadzają ciepło za pomocą instalacji wodnej, działając jak kotły grzewcze. Można ich więc używać również do podgrzewania wody użytkowej.

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań są też kominki akumulacyjne. Dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają one bardziej efektywne, wygodne i ekologiczne ogrzewanie domu. Łączą w sobie zalety kominka i tradycyjnego pieca. Oferują też znacznie więcej ciepła przy użyciu mniejszej ilości spalanego surowca.

Do ogrzewania domu użyć można także pieca wolnostojącego, tzw. kozy. Nowoczesne piece prezentują się bardzo atrakcyjnie. Nie wymagają też skomplikowanej instalacji. Zajmują niewiele miejsca i są tańsze od kominków. Sprawdzają się szczególnie do ogrzewania pojedynczych pomieszczeń, a więc mogą sprawdzić się w mniejszych domach, na przykład letniskowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz