Materiał Partnera

Koloryzacja włosów – tajniki mądrej metamorfozy

Koloryzacja włosów – tajniki mądrej metamorfozy

Farbowanie włosów to obok strzyżenia i modelowania jeden z najpopularniejszych zabiegów, które wykonywane są w salonach fryzjerskich. Kolory, odcienie, pasemka to tylko niektóre z możliwości, które są dostępne w szerokiej palecie usług. Warto jednak pamiętać, że niewłaściwie wykonany zabieg niesie ze sobą pewne zagrożenia, dlatego należy wykonywać go „z głową”.

Koloryzacja włosów bez komplikacji

Zdrowe i zadbane włosy to jeden z najistotniejszych elementów kobiecej urody, wizerunku
i stylizacji. Niestety zwykle z wiekiem włosy ciemnieją lub płowieją, a z czasem również siwieją, a większość kobiet sięga wtedy po farbę lub szampon, dzięki którym mogą podkreślić naturalny odcień swoich kosmyków, wzbogacić je rozświetlającymi refleksami, a nawet diametralnie zmienić swój wygląd. I tu najczęściej pojawiają się wątpliwości, czy samodzielnie wykonać farbowanie, czy jednak odwiedzić profesjonalistę, jak choćby Hollywood Salon fryzjerski Fryzjer damski i męski w Tarnowie, i zdać się na wiedzę i umiejętności doświadczonego fryzjera.            W takim przypadku należy pamiętać, że nieumiejętnie przeprowadzona koloryzacja, przy użyciu niewłaściwych środków może przynieść odwrotny skutek. Co prawda producenci oferują dziś farby do włosów, które można stosować w domu, niestety należy to robić z odpowiednią ostrożnością, aby nie popełnić błędów zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwa dla zdrowia, jak i estetykę efektu farbowania. Decydując się na wizytę u fryzjera warto pamiętać, że profesjonalne farby stosowane w salonach to produkt znacznie bardziej zaawansowany technologicznie od tych dostępnych w sklepie. Ich zadanie to, oprócz koloryzacji, pielęgnacja włosów i dbałość o skórę głowy. Wizyta w salonie to także możliwość skorzystania z wiedzy stylisty, co umożliwi dobór koloru odpowiedniego do urody, stylu, wykonywanego zawodu, a nawet temperamentu i charakteru klientki. Doświadczony fryzjer daje także możliwość uzyskania koloru niedostępnego w drogerii. Jest to możliwe przez zmieszanie różnych odcieni kilku farb, w efekcie czego otrzymamy kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Oczywiście farbowanie włosów w domu, jak i koloryzacja włosów u fryzjera mają swoich zwolenników i przeciwników. Niemniej jednak, podejmując decyzję o zmianie koloru, warto pamiętać, że to przede wszystkim zadbane i lśniące włosy mają decydujący wpływ na nasz wizerunek.

Koloryzacja włosów – zdajmy się na specjalistę

Nakładanie farby na włosy nie jest czynnością, którą łatwo wykonać samodzielnie. Nie zawsze jest to bezpieczne, szczególnie przy rozjaśnianiu, a efekt może diametralnie różnić się od oczekiwanego. Dlatego poszukując dobrego salonu fryzjerskiego warto odwiedzić na przykład wspomniany już salon Hollywood w Tarnowie. Działa on od 2006 roku i specjalizuje się w szeroko pojętych usługach fryzjerskich. Takie salony swoim klientom oferują między innymi strzyżenie, modelowanie, dekoloryzację i koloryzację włosów oraz baleyage. Przeprowadzają również keratynowe prostowanie włosów. Wykonują fryzury ślubne, wieczorowe oraz na inne okazje. Dodatkowo oferują sprzedaż kosmetyków fryzjerskich. Profesjonaliści z ugruntowaną pozycją na rynku, cieszący się zaufaniem oraz sympatią klientów, dbają o swój rozwój i mogą zaoferować usługi odpowiadające nowoczesnym trendom.

Farbowanie włosów u fryzjera to gwarancja wymarzonego koloru, jego trwałości
i bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu. Warto również pamiętać, że oszczędności na tego typu zabiegach mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie
i wizerunek. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz