Materiał Partnera

Koloryzacja włosów męskich

Koloryzacja włosów męskich

Koloryzacja włosów to zabieg nie tylko zarezerwowany dla kobiet. Coraz częściej korzystają z niego mężczyźni, którzy chcą w ten sposób odmłodzić swoją twarz, podkreślić wyjątkowości swojego stylu, czy też przejść przemianę swojego wyglądu. Warto przy tym wiedzieć, że wielu fryzjerów podkreśla, iż koloryzacja włosów męskich, jest procesem bardzo złożonym i wymagającym szczególnych umiejętności. Mężczyźni, najczęściej bowiem chcą, aby odmieniony kolor, był w pełni naturalny, a także długotrwały.

Koloryzacja włosów siwych

Siwe włosy wielokrotnie nadają mężczyznom silnego, stanowczego i eleganckiego wyglądu, zwłaszcza przy zadbanym zaroście i odpowiednio dobranej do rysów twarzy fryzury. Nie każdemu panu, będą one jednak pasowały. To dlatego wielu z nich decyduje się na profesjonalną koloryzację. Najczęściej dotyczy ona włosów bardzo ciemnych – brązowych i czarnych – dla których dobry fryzjer z łatwością, dobierze odpowiednią farbę. Efekt wielokrotnie jest oszałamiający. Włosy po koloryzacji, stają się bardziej odżywione, wyraziste, z głębią koloru, a przy tym niesamowicie naturalne. Przy ciemnych barwach, często można optycznie uzyskać również zwiększoną objętość. Odmłodzony wygląd, gwarantowany!

Blond refleksy

Wielu młodych chłopaków i mężczyzn, decyduje się również na technikę koloryzacji, którą są refleksy. To wtedy fryzjer nakłada na końcówki włosów preparaty rozjaśniające, które po zmyciu, pozwolą uzyskać naturalny efekt fryzury, rozjaśnionej niczym od słońca. Warto przy tym wiedzieć, że najczęściej tego typu koloryzację, stosuje się w przypadku włosów brązowych i ciemnego blond, a rozjaśnienie, jest naturalnym zejściem o np. dwa tony niżej w palecie barw. Doświadczony fryzjer, dzięki zastosowaniu refleksów nada twarzy swojego klienta blasku.

Dla odważnych…

Wśród panów decydujących się na koloryzację, nie brakuje również odważnych klientów salonów fryzjerskich, którzy proszą o koloryzację włosów w intensywnych, pastelowych kolorach. Często wybierany jest błękit, zieleń, czy czerwień, które są uzupełnieniem stylu punkowego, rockowego, czy też innych subkultur. Warto przy tym wiedzieć, że wiele z takich diametralnych przemian, dokonywanych jest przed wakacjami, wśród młodych ludzi. Mniej odważne, ale pełne koloryzacje włosów, związane są np. z farbowaniem na platynę lub srebro. Takie fryzury popularne, są już od kilku lat i zainteresowanie nimi wciąż nie maleje.

Koloryzacja męska? Tylko w dobrym salonie fryzjerskim!

Koloryzacja męska jest o tyle ciężka, że musi wielokrotnie w finalnym efekcie, sprawiać wrażenie włosów w 100% naturalnych, ale odświeżonych i perfekcyjnie wymodelowanych. Na krótkich włosach męskich, każde niedociągnięcie kolorystyczne jest bardziej widoczne, niż przy długich fryzurach kobiecych, które często mogą zamaskować pewne mankamenty. Jeśli chcesz zdecydować się zatem na refleksy, platynę, czerwony irokez, czy też ukrycie siwych włosów, wybieraj sprawdzonych oraz doświadczonych fryzjerów, którzy wyróżniają się pasją i wręcz artystycznymi umiejętnościami. Takich specjalistów znajdziesz w Salonie Fryzjerskim Justyny Umińskiej

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz