Materiał Partnera

Kolory marzeń we własnym domu

Kolory marzeń we własnym domu

Marzenia dotyczące aranżacji własnego wnętrza dotyczą zazwyczaj ogólnego zarysu mieszkania czy domu. Rzadko kiedy wyobrażenia sięgają poszczególnych detali i gdy przychodzi co do czego, jesteśmy w stanie odtworzyć z największą dokładnością wyobrażone sobie wcześniej wnętrza. Jednak jednym z elementów, która dobrze zapadają w pamięć i które oczami wyobraźni potrafimy sobie bez problemu wyobrazić, jest kolor wnętrz – ich ciepło, nasycenie barw, w zależności od charakteru i przeznaczenia danego pomieszczenia. Kolory wnętrz to nie tylko element dekoracyjny, ale to również zapewnienie pewnego klimatu wnętrz. 

Każdy kolor to inny charakter

Nie bez powodu paleta kolorów możliwych do zaaplikowania na ściany wnętrz jest bardzo bogata. Stonowane szarości, dostojne biele, głębokie błękity, żywe pomarańcze, czy słoneczne żółcie – wybór koloru wnętrza ma duże znaczenie w przypadku wielu pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Bardzo często wybieranymi kolorami, w minimalistycznie urządzonych wnętrzach są odcienie bieli. Skandynawska moda pozwoliła na zminimalizowanie użycia barw w urządzanych pomieszczeniach. Wariacje na temat kolorów pozostają jednak żywe w pokojach dziecięcych. Według specjalistów z firmy Kosta, oferującej produkty wykończenia wnętrz, rozmowa klientów odnośnie kolorów wnętrz często ożywia się w trakcie tematu pokojów dziecięcych. To wtedy wyobraźnia nie zna granic i proponowane rozwiązania pozostawiają szeroki zakres możliwości. Brak barier w wyobrażeniach pokoju dziecięcego to coś, co cieszy przedstawicieli firmy. Wykorzystanie potencjału kolorów dostępnych w asortymencie firmy jest bardzo pożądane.  Każdy kolor zaś ma swój indywidualny charakter. Dlatego też każdy kolor oznacza inne cechy wnętrza, inne możliwości wykorzystania i inny wpływ na codzienne życie mieszkańców.

Wpływ kolorów

Kolory w naszym życiu mają szczególne znaczenie. Często pewne etapy życia naznaczone są konkretnymi kolorami i barwami. Poszczególne barwy potrafią odzwierciedlić poszczególne nastroje, w jakich obecnie się znajdujemy. Przypisanie charakteru danej barwy i koloru do konkretnych wnętrz ma również duże znaczenie. Pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu nie mogą być zbyt krzykliwe. Sypialniane kolory muszą sprzyjać lekkim marzeniom sennym. To tam również kolor musi dawać pewien odpoczynek dla oczu i organizmu. Barwy odzwierciedlają stan duszy, a ten we własnych czterech kątach musi zawsze być jak najbardziej pozytywny.

Opracowanie:
Ustroń, Sportowa 7
tel. 33 854 28 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz