Materiał Partnera

Kolonijna baza noclegowa – jak powinna wyglądać?

Kolonijna baza noclegowa – jak powinna wyglądać?
Kolonie są bardzo popularne wśród młodzieży. Organizują je szkoły, specjalistyczne firmy, a także biura podróży. Warto jednak przed wysłaniem swojego dziecka na tego typu wakacje dobrze zapoznać się z planem całej imprezy, zarówno pod kątem oferowanych atrakcji, jak i zapewnianej bazy noclegowej. To ona może stanowić o sukcesie wyjazdu – dany ośrodek powinien być komfortowy i przystosowany na przyjęcie młodych gości!

Wybierz modny zajazd

Świetnym pomysłem na zakwaterowanie młodzieży kolonijnej są modne pensjonaty i zajazdy. To one są w pełni bezpieczne dla dzieci – tego nie zapewniają domki wypoczynkowe – a także tanie i komfortowe. Przykładem może być Zajazd Pod Kasztanami działający w miejscowości Ryn na Mazurach. Miejsce to odwiedzane jest każdego roku zarówno w okresie letnim, jak i zimowym ze względu na swoje walory turystyczne – przyrodnicze oraz historyczne. Warto przy tym wiedzieć, że to właśnie najlepszą infrastrukturą hotelową oraz wodną wyróżniają się miasta województwa warmińsko-mazurskiego. Wybierając zatem miejscowość Ryn i któryś z działających tam ośrodków noclegowych, możesz być pewien, że wyjazd sportowy, czy harcerski będzie zaliczony do udanych!

Standard pokojów

Dla dzieci uczestniczących w wyjazdach kolonijnych ważne jest to, aby spędzać czas wspólnie ze swoją paczką przyjaciół. To dlatego zawsze należy wybierać na bazę noclegową takie miejsca, które oferują kilkuosobowe pokoje – najlepiej 1, 2, 3, 4, 5, a nawet 6-osobowe. Miejsca te powinny być w pełni wyposażone, a także powinny gwarantować stałe łącze Wi-Fi. Młodzieży nie należy się odbierać łączności ze światem, a tym bardziej z rodzicami. Istotne jest również zagwarantowanie odpowiedniej ilości posiłków, również pod kątem upodobań kulinarnych. Najlepiej wybrać takie miejsce, które serwuje typowe polskie dania, a także te regionalne, pozwalające na rozszerzenie doświadczeń smakowych. Pamiętaj, istotne jest to, czy dana placówka noclegowa posiada wystarczająco dużą przestrzeń na przyjmowanie dużej ilości gości – wybieraj miejsca z salami bankietowymi oraz restauracjami!

Dodatkowe atrakcje noclegowni

Wiele ośrodków wypoczynkowych, które są otwarte na przyjmowanie grup kolonijnych, przystosowało swoje miejsca dla właśnie najmłodszych gości. Najlepsze miejsca oferują zatem między innymi piękne tereny zielone, gdzie można wieczorem spędzać czas przy grillu, sale dyskotekowe do zabaw, a także stoły pingpongowe czy bilardowe. Bardzo ważna jest również sama obsługa. Pracownicy danego pensjonatu czy zajazdy powinni być wyrozumiali i powinni starać się sprostać często jeszcze dziecięcym oczekiwaniom uczestników zielonych szkół, obozów sportowych, czy kolonii.

Opracowanie:
Ryn, Partyzantów 5
tel. 87 421 85 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz