Materiał Partnera

Kolizja z udziałem auta – jak zadbać o jego właściwą naprawę?

Kolizja z udziałem auta – jak zadbać o jego właściwą naprawę?

W przypadku kolizji samochody nierzadko ulegają zniszczeniom. Uszkodzenia mogą być na tyle poważne, że skutecznie uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się pojazdem, dlatego musi on trafić do wyspecjalizowanego warsztatu. Specjaliści dysponujący profesjonalnym sprzętem są w stanie zająć się fachowym usunięciem szkód, a nierzadko ich usługi obejmują także pomoc drogową i wygodne formy płatności za wykonaną pracę.

Pomoc na miejscu kolizji

Kolizja to zawsze przykre doświadczenie dla kierowcy – niezależnie od tego, czy jest on winny zdarzenia drogowego, czy też zostało ono spowodowane przez innego uczestnika ruchu. Uszkodzony samochód, którym nie można się dalej poruszać po drogach publicznych to spore utrudnienie. Poradzić sobie z nim można dzięki wezwaniu pomocy drogowej. Warto wybrać w tym zakresie wsparcie, które oferowane jest przez niektóre warsztaty. Pomoc drogowa to jedna z usług świadczonych przez specjalistyczny warsztat samochodowy Mierzej, który może się również zająć naprawą uszkodzeń pojazdu.

Ze względu na charakterystykę danego zdarzenia drogowego mogą one dotyczyć m.in. ogumienia pojazdu. W takiej sytuacji niezbędne są usługi wulkanizacyjne, co oznacza konieczność skorzystania ze specjalistycznych urządzeń. Dysponują nimi wyłącznie wyspecjalizowane zakłady mechaniki pojazdowej, które są w stanie naprawić zniszczoną oponę lub np. zająć się jej wymianą. Najczęściej jednak uszkodzenia obejmują elementy blacharskie oraz mechaniczne – jakie konkretnie?

Profesjonalna naprawa

Reperacja poszczególnych elementów może być skomplikowanym zadaniem, dlatego warto ją zlecić fachowcom z dobrego warsztatu – będą oni w stanie zająć się m.in. układem zawieszenia. W tym zakresie najczęściej wykonywane są wymiany poszczególnych komponentów, np. wahaczy, łączników stabilizatora, końcówek drążków kierowniczych czy amortyzatorów. Warto wiedzieć, że po naprawie zawieszenie może być niezbędne dokładne ustawienie kół poprzez wykonanie geometrii. Wybierając warsztat do naprawy uszkodzonego pojazdu, należy także zwrócić uwagę na usługi dodatkowe.

Komfortowym rozwiązaniem jest proponowane przez renomowane zakłady mechaniki pojazdowej bezgotówkowe naprawianie szkód. Wybierając taką formę płatności, pieniądze pobierane są bezpośrednio z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego, przez co kierowca nie ponosi żadnych kosztów związanych z naprawą auta. Warsztat powinien także zapewnić na czas realizowanych czynności możliwość wynajmu samochodu z rozbudowanej floty. Pozwoli to na komfortowe poruszanie się i dojazdy np. do pracy, podczas gdy auto prywatne zostanie profesjonalnie naprawione przez fachowców.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz