Materiał Partnera

Kolekcjonerskie gry karciane – pasja i rozrywka

Kolekcjonerskie gry karciane – pasja i rozrywka

W ostatnich latach można zauważyć spory wzrost zainteresowania grami karcianymi i planszowymi. Chęć gry przy jednym stole z żywym przeciwnikiem, zawsze była bardzo kuszącą opcją spędzenia w niekonwencjonalny sposób popołudnia, a nie raz i całej nocy. Wśród wielu dostępnych wersji gier, o absolutnie różnej tematyce, w ścisłej czołówce plasują  się te, związane z fantastyką.

Niezwykły świat talii kart

W grach tego typu oczywiście poza z góry ustalonymi zasadami, bardzo ważną funkcję spełnia wyobraźnia. To właśnie dzięki niej wizerunki postaci lub krajobrazów naszkicowane na karcie stają się czymś więcej niż tylko kawałkiem ładnego papieru. Możemy wyruszyć w wyimaginowany świat, w którym nasza postać, z często nadanymi przez nas cechami, będzie mogła stać się naszym alter ego. To, jak poprowadzimy rozrywkę, zależy już tylko od pomysłu i granic wyobraźni. Kolekcjonerskich gier karcianych o tematyce fantastycznej wyprodukowano niezliczoną ilość. Jednakże w ścisłej ich czołówce plasuje się tytuł Magic: The Gathering. Jest to gra, która skalą swojego sukcesu zaskoczyła nawet twórców.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zakupić talię dla siebie, ważną informacją będzie fakt, iż nie dostanie się jej w pierwszym lepszym sklepie. Potrzebna jest tutaj wyspecjalizowana oferta przeznaczona dla pasjonatów. Centrum Mtg Jarosław Podlasiński to profesjonalna firma, która prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Specjalizuje się w tematyce gier karcianych, ze szczególnym uwzględnieniem Magic: The Gathering. W swojej ofercie posiada karty typu Acient Tomb Foil, Angel of Despair Foil i Single oraz specjalne zestawy typu Booster, w których znajduje się przynajmniej jedna karta uważana przez środowisko za rzadką.

Kolekcjonerskie gry karciane – zasady ogólne

Cała zabawa polega na bezpośredniej grze z żywym przeciwnikiem. W zależności od ustaleń graczy może być dwóch lub kilku. Każdy z nich musi również posiadać własną talię kart. Ich wzory są oczywiście różne, niemniej jednak każda z kart zwyczajowo zawiera ilustrację oraz krótki opis działania. Dla ujednolicenia przepisów gracze muszą stosować się do instrukcji, która jest integralnym załącznikiem każdej rozgrywki. Wygrywa ten, któremu udało się skompletować silniejszą talię lub potrafił lepiej dobierać poszczególne kombinacje.

Gry tego typu zapewniają świetną rozrywkę na wiele godzin. Dzięki sprzedaży wysyłkowej są również bardzo łatwo dostępne. Zmuszą do myślenia strategicznego, a dzięki konieczności uruchomienia siły wyobraźni, są w stanie zaoferować nam świat, którego w grach elektronicznych nie doświadczymy.

Opracowanie:
Warszawa, Bolesławicka 24 lok. 105
tel. 664 726 030
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz