Materiał Partnera

Kołdry antyalergiczne – właściwości i użytkowanie

Kołdry antyalergiczne – właściwości i użytkowanie

Coraz częściej słyszy się o ludziach, którzy cierpią na różne alergie. Jedna z najczęstszych przypadłości dotyczy uczulenia na roztocza kurzu. Oprócz leków w tym przypadku warto wdrożyć inne środki zapobiegawcze. Koniecznie trzeba zacząć od zakupu odpowiedniej antyalergicznej kołdry. Z reguły występują one w standardowych rozmiarach, nie ma więc problemu z jej doborem. Jakie właściwości mają kołdry antyalergiczne? I jak się je użytkuje?

 

Właściwości i użytkowanie kołdry antyalergicznej

 

Kołdry antyalergiczne z zewnątrz nie różnią się prawie niczym od standardowych kołder. Posiadają natomiast specjalne wypełnienie, które zapewnia cyrkulację powietrza, co z kolei minimalizuje ryzyko zbierania się w niej kurzu i roztoczy. Do ich produkcji nie używa się wełny, puchu ani pierza, które są doskonałym przenośnikiem alergenów. Wypełnienie musi być syntetyczne, jedwabne albo bambusowe.

 

Kołdra antyalergiczna jest stosunkowo lekka. Powinna być także odporna na wysokie temperatury, na które narażana jest np. podczas częstego prania. Należy pamiętać, że drobnoustroje giną w temperaturze 55oC, dlatego taka kołdra powinna być wytrzymała. Jej poszycie nie może ulegać przepoceniu – powinna mu zapobiegać. Kołdra antyalergiczna jest przeznaczona dla osób z alergiami na kurz, pleśń czy roztocza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystały z nich jednak także osoby całkowicie zdrowe.

 

Jak wybrać właściwą kołdrę antyalergiczną?

 

Każda kołdra antyalergiczna powinna posiadać odpowiedni certyfikat z dokładnym wytyczeniem jej właściwości. Podczas zakupu najczęściej można natrafić na certyfikat wydawany przez Fundację Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Opinie kliniczne czy atesty wydawane przez ośrodki medyczne także są wiarygodnymi dowodami na antyalergiczne właściwości kołdry. Podczas wyboru warto również zwrócić uwagę na producenta, jak i opinie innych klientów, z którymi można zapoznać się na różnych forach internetowych czy grupach. Rozmiar kołdry też jest niezwykle istotny. Tylko jeśli będzie on dopasowany do wymiarów łóżka, produkt będzie spełniał swoje zadanie. Firmą, która sprzedaje na terenie Polski kołdry antyalergiczne dobrej jakości jest Zofpol. Na rynku istnieje od 1991 r., ma więc duże doświadczenie w branży.

 

Każdy alergik powinien korzystać z kołdry antyalergicznej, aby jego życie stało się bardziej komfortowe. Przy wyborze należy pamiętać przede wszystkim o zapoznaniu się z certyfikatem czy atestem potwierdzającym właściwości produktu.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz