Materiał Partnera

Kolczyki, pierścionki i nie tylko. Propozycje biżuterii dla kobiet

Kolczyki, pierścionki i nie tylko. Propozycje biżuterii dla kobiet
Historia biżuterii liczy sobie już tysiące lat. Na przestrzeni wieków mocno zmieniały się jednak jej formy, metody produkcji czy wykorzystywane materiały. Pierwsze odnalezione przez archeologów egzemplarze biżuterii liczą sobie ponad 100 tysięcy lat. Co ciekawe jednak, biżuterię dawniej nosili chętnie także mężczyźni. Dzisiaj to przede wszystkim domena kobiet.

Kolczyki damskie

Kolczyki to prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj damskiej biżuterii. Mogą mieć one różną formę i kształt, bywają krótkie i długie. W zależności od ich rodzaju mają różne zapięcia. Modele krótkie zapina się na sztyfty, a wiszące bywają przewlekane lub wyposażone w tzw. zapięcia angielskie. Coraz popularniejsze są kolczyki nakładane na uszy, które zdobią całe ucho. Kolczyki bywają przy tym niekiedy bogato zdobione kamieniami szlachetnymi, perłami i nie tylko. Szczególnym ich rodzajem są klipsy. To propozycja dla tych kobiet, które nie noszą kolczyków. W tym przypadku są one dociskane do ucha.

Wisiorki i bransoletki

Wiele kobiet przepada także za wisiorkami, zarówno tymi prostymi, jak i bogato zdobionymi, oraz bransoletami. Te drugie noszone bywają na kilka sposobów. Nakłada się je nie tylko na nadgarstki, ale coraz częściej i nogi czy ramiona. Wówczas stanowią ciekawą formę zdobienia i podkreślają charakter każdej stylizacji. Od jakiegoś czasu modne są przede wszystkim tzw. charms bracelet. To bransoletki z przywieszkami, które pełnić mają formę talizmanów. Każdy element coś symbolizuje. Pewną formą wisiorków, ale bardziej ozdobną, są łańcuszki i naszyjniki.

Pierścionki, diademy i zegarki

Nieodłącznym elementem dłoni każdej kobiety są także pierścionki. W niektórych krajach nosi się je także na stopach. Najważniejsze z nich są oczywiście pierścionki zaręczynowe. Bardzo ciekawym rodzajem biżuterii są również obrączki, które wskazują na połączenie dwóch osób węzłem małżeńskim. Do łask powoli wracają też broszki, które przypina się do ubrania za pomocą specjalnej szpilki. Oprócz tego do damskiej biżuterii zalicza się diademy. To eleganckie opaski wykonane z metali szlachetnych, na ogół ozdabiane kamieniami szlachetnymi. Stosuje się je jednak tylko przy wyjątkowych okazjach. Dużą popularnością cieszą się wśród panien młodych. Niektóre kobiety za formę biżuterii uważają również zegarki. Rzeczywiście niektóre modele bywają bardzo efektowne i ozdobne, wówczas pełnią funkcję biżuterii. Wiele ciekawych modeli biżuterii różnego rodzaju znajdziemy w sklepach internetowych, które w dodatku cechują się niższą ceną niż u stacjonarnego jubilera. Jednym z takich sklepów jest przykładowo Marvell – zdecydowanie warto zapoznać się z jego ofertą.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz