Materiał Partnera

Kogo wybrać, aby w sądzie nie być przegranym.

Kogo wybrać, aby w sądzie nie być przegranym.

Przypadki, gdy ludzie byli oszukiwani bądź w wyniku zdarzenia z czyjejś winy doznali krzywdy, bądź straty, nie są odosobnione. W gąszczu przepisów nietrudno się pogubić, a co za tym idzie również udowodnić swoją rację i uzyskać zadośćuczynienie, które w jakimś stopniu zminimalizuje negatywne skutki. Aby więc nie przegrać, warto by reprezentował nas dobry obrońca.

Dobry adwokat.

Ludzie, gdy zachodzi potrzeba, pytają o dobrego adwokata. Kim jednak jest „dobry adwokat” i czym się wyróżnia? Dobry adwokat to przede wszystkim osoba o właściwych cechach charakteru. Powinien być otwarty na ludzi, aby poznać ich indywidualną sytuację, oraz cechować się empatią, aby lepiej się w tę sytuację wczuć. Musi być również godny zaufania, co przejawia się przez poufność uzyskiwanych przez niego informacji, tak w trakcie sprawy, jak i długo po niej. Niesamowicie istotna jest również jego bezwzględność, rozumiana jako bronienie interesów klientów. Aby jednak było to możliwe, dobry adwokat musi znać bezbłędnie dziedzinę, w której się specjalizuje, czy to prawo karne, prawo cywilne, czy prawo rodzinne bądź prawo gospodarcze. A najlepiej, gdy, tak jak Mateusz Kubica z Bielska-Białej, zna dobrze wszystkie te dziedziny prawa, ponieważ wtedy potrafi kompleksowo ująć problemy, które niejednokrotnie są bardzo złożone.

Jakie sprawy przyjmuje adwokat?

Dobry adwokat to obrońca, któremu możemy w pełni zaufać i powierzyć reprezentowanie nas przed sądem. Dla dobrego adwokata nie ma większego znaczenia, jaką sprawę przyjmie. Do każdej przygotowuje się starannie i rzeczowo. Dlatego prowadzi sprawy, zarówno dochodzenia odszkodowań od firm ubezpieczeniowych, jak i uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną szkodę i krzywdę. W sprawach rodzinnych możemy mu powierzyć choćby ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem, zadbanie o podwyższenie alimentów na rzecz małoletnich dzieci, a także sprawy o uchylenie obowiązku alimentacyjnego względem pełnoletnich dzieci, czy sprawy o ustalenie alimentów od pełnoletnich dzieci na rzecz rodziców. Dobry adwokat nie tylko reprezentuje nas w sądzie, ale również udziela opinii i porad prawnych, w sprawach niewymagających jego udziału. To ważne, ponieważ pozwala to zaoszczędzić nasz czas i pieniądze, ponieważ właściwy adwokat, gdy będzie to możliwe, wskaże nam najszybszą i najtańszą drogę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz