Materiał Partnera

Kluczowa wizualizacja

Kluczowa wizualizacja

Przy remoncie lub budowie od podstaw, większość ludzi ma już swoją wizję tego, jak będzie wyglądało wnętrze danego mieszkania czy domu. Okazuje się jednak, że wcale nie tak łatwo przenieść obraz z wyobraźni do rzeczywistości. Z pomocą przychodzi wtedy projektant, który sporządzi dokładną wizualizację odpowiedniej aranżacji. W czym jeszcze może nam pomóc?

Zacznijmy od początku

Chociaż sprawny projektant wnętrz nie ma problemów z reorganizacją wykończonych już pomieszczeń, to z pewnością przyjemniej i wygodniej pracuje mu się wtedy, gdy do dyspozycji ma pusty, w pełni gotowy do aranżacji pokój. Jest to też gwarancją solidnego wykonania każdego elementu, jaki później znajdzie się w danym miejscu. Patrząc na konkretne pomieszczenie, zapewne będziemy mieli jakąś wizję tego, jak ma wyglądać kompletnie wyposażone. Często jednak zarys jest zbyt ogólny, co sprawia, że nie do końca jesteśmy pewni swoich wyborów. Biuro projektowe zadba o to, by w aranżacji nie zabrakło dbałości o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu wnętrze pokoju dopasowane jest do naszych upodobań, a każdy jego element został dokładnie przemyślany i wykonany z myślą o funkcjonalności, ale i z zachowaniem elegancji i stylu. W taki właśnie sposób pomieszczenia aranżuje Biuro Projektowe Cztery Ściany. Martyna Bieryt. Zakres prac projektanta jest szeroki – możemy dać mu wolną rękę i pozwolić na zrealizowanie dowolnej, odpowiedniej w jego mniemaniu wizji, możemy też sami wybrać większość materiałów, a np. dobór mebli i dodatków pozostawić profesjonaliście. Dzięki temu współpraca jest elastyczna i sprawna.

Wirtualny pokój

Kiedy już ustalimy dokładnie, w jaki sposób ma nam pomóc projektant wnętrz, warto zadbać o wizualizację pomysłu. Koncepcja przeniesiona w wirtualną rzeczywistość pozwala precyzyjnie omówić wszystkie jej detale, a ostateczna akceptacja następuje dopiero wtedy, gdy plan ściśle odpowiada naszym oczekiwaniom i wymogom. Z pomocą specjalistycznych programów komputerowych projektowanie mieszkań staje się zadaniem trudnym, ale możliwym do zrealizowania w sposób bardzo szczegółowy. Wizualizacja zawiera nawet takie niuanse jak np. punkty świetlne, układ sufitów, ścian, podłóg, materiały, z których zostaną wykonane poszczególne elementy. Sprawia to, że możemy zweryfikować pomysł – jeżeli nie spodoba nam się taka koncepcja, projektant zaproponuje odpowiednią jej modyfikację lub nawet stworzenie zupełnie nowego planu. To duże ułatwienie w aranżacji wnętrz – unikamy kłopotliwego zwrotu towarów, które jednak według nas nie powinny znaleźć się w wyposażeniu pomieszczenia. Warto więc pomyśleć o współpracy z biurem projektowym. Oszczędzi nam to sporo czasu, a pomysły profesjonalisty pomogą w zaprojektowaniu funkcjonalnego i stylowego lokum.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Igrzyskowa 3 lok. 58
tel. 605 950 211
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz