Materiał Partnera

Klimatyzator – załóż go w swojej firmie, zanim zacznie się lato

Klimatyzator – załóż go w swojej firmie, zanim zacznie się lato

Klimatyzatory pozwalają na utrzymanie przyjemnej temperatury w budynkach nawet podczas najsilniejszych upałów. Dzięki nim nie męczy nas wysoka temperatura panująca na zewnątrz, przez co jesteśmy bardziej produktywni. Klimatyzatory montuje się dziś nie tylko w różnego rodzaju instytucjach, sklepach i budynkach użytku publicznego, ale także w prywatnych domach. Dzięki nim łatwiej zniesiemy upalne lato.

Klimatyzator – niezbędny podczas upałów

Jeszcze kilka lat temu klimatyzatory były rzadkością. Można było na nie trafić tylko w nowoczesnych biurowcach czy budynkach takich jak galerie handlowe, muzea i kina. Dziś na szczęście sporo się w tej kwestii zmieniło i klimatyzatory cieszą się znacznie większą popularnością. Rozpowszechnienie się tego rozwiązania wynika z dwóch czynników – po pierwsze coraz więcej osób stać na zamontowanie klimatyzacji – klimatyzatory oraz usługa ich montażu nie jest już tak droga jak kiedyś. Po drugie klimatyzacja zapewnia nam komfort i pozwala na zachowanie maksymalnej produktywności nawet w bardzo upalne dni. Właśnie m.in. dlatego warto się na nią zdecydować. Montażem klimatyzatorów zajmuje się firma PHU Chłodus Zdzisław Brodzik. To firma z dużym doświadczeniem, która poza montażem i sprzedażą klimatyzacji zajmuje się też szeroko rozumianym chłodnictwem. Jeśli chcemy, by tego lata w naszej firmie upały nie dały się nam we znaki, załóżmy klimatyzację przed nadejściem lata.

Klimatyzacja – co warto wiedzieć?

Klimatyzacja używana w pomieszczeniach nazywana jest klimatyzacją komfortową. Klimatyzatory do klimatyzacji tego typu przypominają nieco budową i sposobem działania lodówki i chłodziarki – tutaj także powietrze schładza czynnik chłodzący. Wiele osób narzeka na klimatyzację – mówi się, że jest ona powodem przeziębień i chorób górnych dróg oddechowych. To jednak nieprawda. Klimatyzacja, jeśli jest prawidłowo używana, na pewno nam nie zaszkodzi. Kluczowe jest tu jednak odpowiednie ustawienie klimatyzatorów – tak by strumień powietrza nie leciał bezpośrednio na ludzi. Ważne jest także regularne czyszczenie klimatyzacji – trzeba to robić przynajmniej raz do roku, by w instalacji nie rozwijały się grzyby i inne szkodliwe mikroorganizmy – oraz odpowiednie ustawienie temperatury. Różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz, a tą, która panuje wewnątrz budynku, nie powinna przekraczać kilku stopni Celsjusza. Ważna dla naszego zdrowia jest też odpowiednia wilgotność powietrza – dlatego klimatyzator powinien być stosowany razem z systemem kontroli wilgotności powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli klimatyzatorów – jedne lepiej sprawdzą się w dużym budynku, takim jak hotel, inne są polecane do domu – najlepiej o szczegóły zapytać doświadczonych fachowców.

Opracowanie:
Mrągowo, Olsztyńska
tel. 504 123 375
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz