Artykuł sponsorowany

Klimatyzacja ─ serce twojej firmy

Klimatyzacja ─ serce twojej firmy

Przedsiębiorcy w XXI wieku szukają nowoczesnych rozwiązań, wspomagających funkcjonowanie firm. Jedną z technologii, po które często sięgają, jest klimatyzacja. Niezastąpiona przy zachowaniu parametrów powietrza niezbędnych do sprawnego funkcjonowania serwerowni, daje też ukojenie pracownikom oraz klientom, zapewniając temperaturę optymalną dla każdego. Wybór sprzętu nie jest łatwy, jednak dzięki pomocy profesjonalistów, staje się dużo prostszy.

Klimatyzacja w firmie się opłaca

Każdy z nas zapewne znalazł się – przynajmniej raz – w sytuacji, gdy pomieszczenie, w którym dane nam było pracować, przepełnione było tak gęstym powietrzem, że nie byliśmy w stanie skoncentrować się na wykonywanych zadaniach. Zdarzało się też tak, że ogrzewanie centralne nie było w stanie ogrzać całej sali, ze względu na jej wymiary. Takie sytuacje nie należą do najprzyjemniejszych. Szczególnie jeśli w niesprzyjających warunkach spędzamy osiem godzin dziennie. Wykorzystanie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych jest prostym rozwiązaniem problemu. Dzięki nim, pracownicy z większym zapałem będą przychodzić do pracy i wykonywać swoje codzienne obowiązki. Lepsza jakość powietrza uchroni członków zespołu przed złym samopoczuciem, nadmiernym zmęczeniem i chorobami, a pracodawcę przed kosztami, związanymi ze zwolnieniami lekarskimi pracowników.

Czy klimatyzacja na pewno sprzyja zdrowiu?

Prawidłowo użytkowana klimatyzacja pozwala zadbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza. Dzięki temu osoby przebywające w firmie są w dużo lepszej kondycji fizycznej i psychicznej. Możliwość ustawienia optymalnej jakości powietrza pomaga zapobiegać wielu chorobom układu oddechowego i nie tylko. Warto wiedzieć, że wysoka temperatura stwarza środowisko, w którym o wiele łatwiej rozmnażają się mikroorganizmy, w tym wirusy i bakterie. Natomiast zbyt zimne powietrze sprzyja przeziębieniom. Niska wilgotność może skutkować podrażnieniami błon śluzowych i występowaniem zespołu suchego oka, a zbyt wysoka przyczynia się do rozwoju grzybów i pleśni w budynku.
Wiele osób uważa, że to właśnie w klimatyzacji zagnieżdżają się grzyby, które podczas pracy urządzenia rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu. Jak przekonuje ekspert z firmy GAZOPOL2 w Oleśnicy, nie jest to prawda. Zadbana, prawidłowo konserwowana klimatyzacja jest bezpieczna dla osób przebywających w schładzanych pomieszczeniach.

Nowoczesne klimatyzatory – funkcjonalność i design

Oprócz poprawy warunków pracy przez montaż klimatyzacji możesz zyskać więcej przestrzeni i stworzyć nowoczesny wystrój wnętrz. Klimatyzator jest w stanie spokojnie zastąpić kaloryfery, ponieważ niektóre modele mają funkcję ogrzewania powietrza. Dużym plusem rozwiązania jest wygoda, schładzanie temperatury możemy przełączyć na ogrzewanie za pomocą jednego przycisku. Zupełnie tak, jakbyśmy zmieniali kanał w telewizorze. Montaż tego rodzaju klimatyzatora szczególne korzyści przynosi w budynkach niepodłączonych do ogrzewania miejskiego. Obsługa urządzenia nie wymaga takiego nakładu ludzkich sił, jak pieca węglowego. Uruchomienie go, nie wiąże się z brudem, jak ma to miejsce przy kotłach i kominkach. Nowoczesny klimatyzator przy odpowiednich ustawieniach wykona również pracę za nawilżacz lub osuszacz powietrza. Urządzenia oferowane przez producentów obecnie są nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo eleganckie; poszczególne modele różnią się między sobą wielkościami, kształtami i kolorami, dzięki czemu klimatyzator nie szpeci wnętrza, lecz je zdobi.

Znaczenie klimatyzacji w serwerowni

Powietrze w serwerowni powinno mieć temperaturę 20°C przy wilgotności 45%. Nie są to warunki łatwe do uzyskania w zmiennym klimacie naszego kraju. Dlatego najlepszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem do zapewnienia optymalnej jakości powietrza jest zastosowanie solidnej i wydajnej klimatyzacji. Przy jej wyborze najrozsądniej wspomóc się fachową radą profesjonalistów, którzy z chęcią pomogą dostosować sprzęt chłodzący do naszych potrzeb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz