Materiał Partnera

Klimatyzacja - podstawowy element wyposażenia każdego samochodu i biura

Klimatyzacja - podstawowy element wyposażenia każdego samochodu i biura

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja samochodowa nie należała do elementów wyposażenia posiadanych przez każdego kierowcę. Podróżowanie po kraju, zwłaszcza w okresie letnim, było wówczas czynnością niezwykle męczącą i trudną do zrealizowania. Klimatyzowane pomieszczenia to również dość nowe zjawisko - wcześniej z problemem wysokiej temperatury w biurze, czy pokoju należało radzić sobie w tradycyjny sposób - otwierając okno, lub zasłaniając rolety.

Optymalne warunki do pracy niezależnie od pory roku i strefy klimatycznej

Rozwiązaniami, których poprawne działanie umożliwia człowiekowi efektywną pracę oraz optymalne funkcjonowanie niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz biura, są urządzenia klimatyzacyjne. Do podstawowych zadań wykonywanych przez wspomniane sprzęty, należy utrzymywanie odpowiedniego zakresu temperatur, a także wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Dzięki wskazanym funkcjom klimatyzacji możliwe jest zapewnienie równowagi cieplnej ciała osób przebywających na obszarze działania czynnika chłodzącego. Z uwagi na ten fakt, montaż urządzeń klimatyzacyjnych stanowi wymóg każdego biura dbającego o komfort i poszanowanie praw pracownika. Inżynierowie szacują, że najbardziej optymalną temperaturą do wykonywania lekkiej pracy w okresie letnim jest ta z zakresu od 23 do 26 stopni Celsjusza.

Awaria klimatyzacji koszmarem w upalny dzień

Do niezawodnego funkcjonowania klimatyzacji przyzwyczajeni jesteśmy wszyscy, sprawa komplikuje się dopiero w momencie jej awarii zmuszającej do powrotu do tradycyjnych, mniej efektywnych metod ochładzania. Z pomocą w naprawie usterki przychodzą wówczas serwisy doświadczone w pracy z urządzeniami chłodniczymi jak na przykład Miroma sp.j. M.R. Kubiak - firma obecna na rynku od roku 2007, której siedziba mieści się w Łodzi. Początkowa działalność przedsiębiorstwa ograniczała się wyłącznie do montażu i naprawy klimatyzacji samochodowych, jednak dwunastoletnie doświadczenie na rynku przyczyniło się do rozszerzenia obszaru działania firmy, która obecnie specjalizuje się także w chłodnictwie przemysłowym i stacjonarnym, a nawet w montażu pomp ciepła. Miroma sp.j. M.R. Kubiak realizuje zlecenia zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.
Opracowanie:
Łódź, Romana 44 lok. 1
tel. 605 109 934
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz