Materiał Partnera

Klawiatury dla profesjonalistów i początkujących

Klawiatury dla profesjonalistów i początkujących
Nie ulega żadnej wątpliwości, że gry komputerowe są jedną z najbardziej dochodowych i najlepiej rozwiniętych gałęzi branży elektronicznej. To nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu. Coraz częściej można zaobserwować, iż granie może stać się sposobem na życie. Jak w każdej dziedzinie, również i tutaj potrzebny jest przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt. O czym konkretnie mowa?

Sprzęt dla graczy – klawiatury

Klawiaturę z pewnością można uznać za jedno z najważniejszych akcesoriów, jeżeli chodzi o mniej lub bardziej profesjonalne granie. Oczywiście klawiatury, których używa się w świecie e-sportu, znacząco różnią się od tych, których używa się w biurach i domach. Jakimi cechami powinna charakteryzować się wysokiej jakości klawiatura dla graczy? Przede wszystkim liczy się czas reakcji klawisza. Im jest krótszy, tym lepiej. Dlaczego jest to aż tak ważne? W niektórych grach, w szczególności w tych typu FPS, na poziomie turniejowym często liczą się ułamki sekund. Wysokiej jakości klawiatura dla graczy powinna być również odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dla klawiatur największym zagrożeniem jest ścieranie klawiszy.

Dlatego bardzo często producenci pokrywają je warstwą silikonu. Klawiatura staje się wtedy nie tylko trwała, ale przede wszystkim niezwykle wygodna. Oczywiście klawiatury takie nie są dostępne w każdym sklepie. Aby mieć pewność, że zamówione urządzenie charakteryzowało się będzie najwyższą jakością, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym dystrybutorom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma MiniDo, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia graczom kompleksowe wsparcie w zakresie najlepszego wyposażenia. Co jeszcze warto wiedzieć o klawiaturach?

Klawiatury – podział

Zasadniczo klawiatury dla graczy podzielić można na trzy kategorie. Mowa tu o klawiaturach mechanicznych, membranowych oraz Combo. Podstawową różnicą jest tutaj sposób, w jaki klawiatura przesyła informację do procesora. W przypadku klawiatury mechanicznej sprawa jest oczywista. W przypadku pozostałych klawiatur, po naciśnięciu klawisza przecięta zostaje wiązka światła. Dlatego właśnie konkretna informacja wysyłana jest o wiele szybciej. Najlepsze klawiatury charakteryzują się również stabilnością oraz, co warto podkreślić, wysoką odpornością na zalanie.

Zdecydowana większość profesjonalnych klawiatur posiada również funkcję podświetlenia klawiszy, co szczególnie przydaje się podczas grania w długie zimowe wieczory. Dla jak największej wygody odbiorców, najlepsi dystrybutorzy zapewniają możliwość zakupu sprzętu bezpośrednio w sklepie lub za pomocą sprzedaży wysyłkowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz