Artykuł sponsorowany

Klasyczne dania polskiej kuchni w wyjątkowej restauracji Lunch Bar i Pizzeria Wolański

Klasyczne dania polskiej kuchni w wyjątkowej restauracji Lunch Bar i Pizzeria Wolański

Polska kuchnia nieustannie cieszy się ogromną popularnością – zachwyceni są nią również turyści, którzy stołują się w wyjątkowych restauracjach serwujących m.in. klasyczne pierogi czy zupy w chlebie. Właściwie przygotowane i podane dania kuchni polskiej nie tylko są w stanie zaspokoić nawet największy apetyt, ale też wyróżniają się wspaniałym smakiem i aromatem. Jakie konkretnie propozycje znaleźć można w menu restauracji z kuchnią polską?

Klasyczne zupy

Jednym z podstawowych elementów polskiego obiadu jest zupa. Przygotowana według tradycyjnej receptury z pewnością będzie doskonałym pierwszym daniem, jednak należy pamiętać o jej dopasowaniu do głównej potrawy. W restauracjach z kuchnią polską znaleźć można m.in. klasyczny barszcz z pierogami, w których farsz stanowi niezwykle aromatyczne połączenie kapusty i grzybów. Tak przygotowana zupa jest jednym z najczęściej utożsamianych dań kuchni polskiej – co jeszcze się do nich zalicza?

W restauracjach z regionalnymi potrawami znaleźć można również gorący rosół, barszcz, a także żurek podany w tradycyjny sposób – z kiełbasą, ziemniakami i jajem. Może być on dodatkowo podany w chlebie, co dodatkowo wpływa zarówno na jego walory smakowe, jak i estetyczne. Nie należy jednak zapominać o daniach głównych rodem z Polski – co zatem powinno znaleźć się jeszcze na talerzu?

Kompletny obiad kuchni polskiej

Po wyborze odpowiedniej zupy należy zastanowić się nad drugim daniem. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się kotlet schabowy, który w połączeniu z ziemniakami z koperkiem oraz kapustą zasmażoną jest potrawą całkowicie oddającą niezwykły charakter kuchni polskiej. Warto zamówić tego typu posiłek w wyjątkowej restauracji – kotlet zostanie przygotowany według klasycznej receptury, a jego smak będzie niepowtarzalny.

Charakterystyczne dla kuchni polskiej są także pierogi. Ciasto wypełnione farszem to zdecydowanie nasz produkt eksportowy, który ceniony jest na całym świecie. Warto wybrać wersję wiejską – farsz przygotowany jest z aromatycznego boczku, ziemniaków, cebuli i sosu czosnkowego. Zamówienie kompletnego obiadu składającego się z potraw rodem z Polski to doskonała propozycja na każdą okazję – należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej restauracji.

Pizzeria Wolański - tu smaki Polski spotykają się z kuchnią włoską!

Pizzeria Mariusza Wolańskiego znajduje się przy ulicy Królewskiej 84 w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można skosztować zarówno dań kuchni polskiej, jak i włoskiej. W ofercie lokalu znajdują się pizze na chrupiącym cieście, dania obiadowe, zupy, potrawy mięsne oraz wegetariańskie. Wszystkie potrawy przygotowywane są z naturalnych składników, co gwarantuje wysoką jakość serwowanych dań. Dodatkowo, Pizzeria Mariusza Wolańskiego oferuje napoje zimne i gorące, a także możliwość zamawiania obiadów na wynos. Firma funkcjonuje na rynku od 30 lat, dzięki czemu zdobyła szerokie grono zadowolonych klientów.

 • Naleśniki

  Naleśniki

  • Lunch Bar i Pizzeria Wolański
  • Zapytaj o cenę
 • Pierogi

  Pierogi

  • Lunch Bar i Pizzeria Wolański
  • Zapytaj o cenę
 • Żur

  Żur

  • Lunch Bar i Pizzeria Wolański
  • Zapytaj o cenę
Opracowanie:
Kraków, Królewska 84
tel. 12 636 27 96
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz