Materiał Partnera

Klasyczna czy nowoczesna? Wybierz idealną kuchnię

Klasyczna czy nowoczesna? Wybierz idealną kuchnię

Kuchnia to serce domu – to tam przyrządzamy rodzinne posiłki, urządzamy wieczorne pogaduchy i pijemy poranną kawę. Jeśli chcemy czuć się w niej dobrze, musimy urządzić ją w sposób łączący piękno i funkcjonalność.

Ma być wygodnie

Najważniejszą cechą każdej kuchni jest jej funkcjonalność – niezależnie od tego, jakim metrażem dysponujemy, powinniśmy zadbać, żeby w tym pomieszczeniu wszystko miało swoje miejsce. Odpowiednio dobrane meble i elementy wyposażenia pomogą utrzymać porządek w używanych do gotowania akcesoriach i ułatwią nam codzienne przygotowywanie posiłków. Ważne, żeby kuchnia była dostosowana do naszego trybu życia. Czy na co dzień mamy czas na gotowanie? Czy tylko odgrzewamy coś na szybko? W kuchni toczy się życie, to tutaj zaczynamy każdy dzień. Warto więc zadbać o to, by móc wygodnie przygotować śniadanie, nawet w ekstremalnym pośpiechu. Jeżeli gotowanie jest naszą pasją, pamiętajmy, że w kuchni będziemy spędzać sporo czasu. Zaplanujmy jej wyposażenie w taki sposób, żebyśmy z przyjemnością mogli komponować nowe dania, nie tylko w pojedynkę, ale też w towarzystwie przyjaciół. Szerokie blaty, duże szafki na garnki i sprzęt elektryczny, wygodne wieszaki na patelnie – te detale doceni każdy kucharz-amator.

Kwestia gustu

Romantyczna, rustykalna kuchnia przystrojona bukietami suszonych ziół i pachnąca świeżą szarlotką, czy nowoczesne, przestronne wnętrze, pełne błyszczących powierzchni w intensywnych kolorach? Wszystko zależy od tego, co nam się bardziej podoba. Kuchnia powinna odzwierciedlać nasz charakter – jest mnóstwo możliwości jej wykończenia, od szklanych dekoracyjnych paneli na ścianach po posadzki wykonane z żywicy. Ogranicza nas właściwie tylko własna kreatywność i budżet, jakim dysponujemy. Jednak pamiętajmy, że ładną i funkcjonalną kuchnię można urządzić nawet za nieduże pieniądze. Najważniejszy jest pomysł, dobry plan i współpraca z firmą oferującą sprawdzone rozwiązania z kilku różnych półek cenowych.

Od frontu

Największy wpływ na wygląd każdej kuchni mają fronty szafek. Do wyboru jest wiele materiałów i deseni wykorzystywanych do budowy kuchennych mebli. Szeroką ofertą frontów kuchennych dysponuje firma Nowy Styl Meble. Karolina Mikołajczyk. Mnogość wzorów i kolorów proponowanych przez to przedsiębiorstwo frontów meblowych sprawia, że dobierzemy je do wnętrz urządzonych w niemal każdym stylu. Innym niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdej kuchni są blaty – do wyboru mamy blaty laminowane, kamienne, drewniane i kompozytowe. Różnią się od siebie wyglądem i – przede wszystkim – wytrzymałością. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu, które będzie nam służyć wiele lat, wybierzmy blat wykonany z kamienia. Solidne i niezwykle estetyczne są też blaty z litego drewna. Blaty laminowane będą nieco mniej trwałe, ale zachwycą nas bogatym, różnorodnym wzornictwem. Urządzając kuchnię, musimy też pamiętać o detalach – dzięki akcesoriom meblowym, szafki i szuflady są funkcjonalne. To dzięki nim możemy idealnie zagospodarować przestrzeń i utrzymać w kuchni porządek. Wszystko, co potrzebne do wyposażenia kuchni można znaleźć na stronie internetowej firmy Nowy Styl Meble.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz