Kim jest radca prawny?

Znajomość prawa to dość rzadka umiejętność. W przypadku jakichkolwiek problemów natury prawnej zazwyczaj szuka się pomocy u specjalistów, którzy zajmują się daną dziedziną prawa. Jednym z nich jest radca prawny, którego usługi są w wielu przypadkach nieocenione. Jego rady są zazwyczaj bardzo skuteczne. Kiedy przyda się pomoc właśnie takiego specjalisty?
Działania radcy prawnego
Zawód radcy prawnego nie mieści się w jednej dziedzinie prawa. Może on pomóc w wielu skomplikowanych sytuacjach, a swoje usługi świadczy głównie poprzez udzielanie porad prawnych czy też sporządzaniu specjalistycznych opinii.
Radca prawny może również sporządzić dla swojego klienta szczegółowe akty prawne, a także reprezentować go przed urzędami czy w sądzie. Może występować na przykład przed Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, a także Sądem Najwyższym. Z tego względu jego zawód jest bardzo podobny do zawodu adwokata - jedyna różnica polega na tym, że każdy radca prawny może świadczyć swoje usługi także w ramach pracy. Oferta radcy prawnego dostępna jest praktycznie dla wszystkich. Może on świadczyć swoje usługi na przykład na rzecz:
osób prawnych - na przykład stowarzyszeń, fundacji czy przedsiębiorstw państwowych,
osób fizycznych - na współpracę mogą liczyć nie tylko konsumenci, ale także przedsiębiorcy.
Radca prawny z pewnością pomoże także przedstawicielom spółdzielni mieszkaniowych czy spółek kapitałowych - na przykład w odpowiednim interpretowaniu prawa gospodarczego.
Współpraca z radcą prawnym - czy warto?
Decydując się na współpracę z radcą prawnym, warto wybrać tego najbardziej doświadczonego. Taka jest na przykład radca prawny Anna Haak Trzuskawska, która swoje usługi świadczy od kilku lat.
Współpraca z takim specjalistą nie jest również zbytnim obciążeniem finansowym, a może przynieść naprawdę wiele korzyści dla każdego klienta. Warto również wspomnieć o tym, że radca prawny zobowiązany jest do pozostawienia w tajemnicy wszelkich danych na temat prywatnego klienta bądź też całego przedsiębiorstwa. Zainteresowany taką współpracą nie musi zatem martwić się o to, że niepożądane dane czy zbyt intymne informacje wyjdą na jaw. Relacje z radcą prawnym są bardzo często oparte na wzajemnym zaufaniu.