Materiał Partnera

Kilka przykładów zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych w salonach fryzjerskich

Kilka przykładów zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych w salonach fryzjerskich

Niezależnie od tego, czy masz włosy grube czy cienkie, długie czy krótkie, powinnaś o nie dbać. Gdy się puszą, nie mają połysku, są przesuszone i straszą rozdwojonymi końcówkami nie dość, że nie wyglądają ładnie, to są przyczyną złego samopoczucia ich posiadacza. Oczywiście domowe sposoby na odżywienie włosów też są dobre, jednak dużo więcej zdziałają profesjonalne zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim, takim jak ten należący do pani Elżbiety Wójcik z Sulechowa.

Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak

To zabieg rekonstrukcji włosów, który składa się z czterech kroków. Jego celem jest odbudowanie i wzmocnienie zniszczonych włosów, nadanie im połysku i nawilżenie ich. Pierwszy krok to oczyszczenie włosów z mikrozanieczyszczeń. Drugi, to wygładzenie, które polega na dokładnym wygładzeniu powierzchni włosów, przez co stają się miękkie i gładkie. Następnym etapem jest rekonstrukcja, której zadaniem jest odbudowa i naprawa struktury włosów, przez co stają się sprężyste i elastyczne. Ostatni krok to dogłębne nawilżenie, nadające włosom połysk. Poza pełną regeneracją włosów zabieg ten ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki zapachowi egzotycznych kwiatów i owoców pozwala na pełne odprężenie.

Sauna parowa

To zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem pary wodnej. Cieszy się sporą popularnością już od kilku lat. Zaczyna się od umycia włosów, po którym nakłada się na nie odżywczą ampułkę bądź maskę. Preparat dostosowywany jest indywidualnie do każdego klienta. Po jego nałożeniu siada się pod specjalną kopuła, gdzie wytwarza się para wodna o temperaturze 40 stopni Celsjusza. To powoduje otwarcie łusek włosów i wniknięcie w nie kosmetyku. Poza działaniem pielęgnacyjnym, zabieg ten oczyszcza skórę głowy i włosy, jak też poprawia ukrwienie skóry i działa bakteriobójczo.

Keratynowe prostowanie włosów

To zabieg dla posiadaczy mocno zniszczonych włosów, jak też tych puszących się. Polega na wyprostowaniu włosów za pomocą preparatów z wysoką zawartością keratyny, która wnika w strukturę włosów, odbudowuje je i wzmacnia. Włosy są po zabiegu gładkie, proste i lśniące, no i znika problem puszenia. By efekt keratynowego prostowania zachować jak najdłużej należy stosować odpowiednie kosmetyki zawierające keratynę.

Botoks na włosy

Mimo swojej nazwy nie ma nic wspólnego z botoksem stosowanym w salonach kosmetycznych. Jego zadaniem jest otwarcie łusek włosa, dzięki umyciu ich specjalnym szamponem oczyszczającym i zaaplikowaniu serum. Jest ono rozprowadzane za pomocą strzykawki po włosach, na które w ostatnim etapie kładzie się maskę, zamykającą łuski. Po zabiegu włosy są wzmocnione i wygładzone, a efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.

Dobry fryzjer poradzi sobie z każdym typem włosów. Strzyżenie damskie czy męskie, jak też dziecięce poza tym, że ma spełniać walory estetyczne, jest swego rodzaju pielęgnacją. Regularne podcinanie końcówek wzmacnia włosy, ale oprócz tego dobrze co jakiś czas poddać zabiegom regeneracyjnym. Do tego przydadzą się kosmetyki, odżywiające włosy oraz odpowiednio dobrane suplementy diety. Odpowiednio zadbane włosy to baza do stworzenia ciekawych fryzur, koków i innych fantazyjnych upięć.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz