Materiał Partnera

Kiedy wykonuje się malowanie hydrodynamiczne i piaskowanie?

Kiedy wykonuje się malowanie hydrodynamiczne i piaskowanie?

Pomalowanie konstrukcji stalowych to zadanie dla profesjonalistów, którzy wykorzystują odpowiedniej jakości materiały – narażone na działanie czynników zewnętrznych obiekty muszą być odpowiednio zabezpieczone np. przed korozją. Dobrym sposobem jest specjalistyczne malowanie hydrodynamiczne. Powierzchnię w niektórych wypadkach trzeba też odpowiednio wyczyścić – tu z kolei doskonale sprawdzi się piaskowanie.

Nowoczesne malowanie

Pokrywanie określonych powierzchni farbą możliwe jest dzięki zastosowaniu różnych technik. Jedną z najwydajniejszych jest malowanie hydrodynamiczne, które wykonuje się za pomocą specjalistycznego agregatu. Smugi na ścianach czy nieestetyczne zacieki występujące nierzadko po malowaniu za pomocą konwencjonalnych metod sprawiają, że efekty są niezadowalające i wyglądają nieprofesjonalnie. Warto zatem postawić na techniki wykorzystywane przez specjalistów – firma Magmed realizuje zlecenia malowania hydrodynamicznego za pomocą odpowiedniego agregatu, dzięki czemu powierzchnie pokryte są idealnie, zapewniając nie tylko maksymalną dokładność, ale też krótki czas wykonania prac. Precyzyjne krycie to niewątpliwy atut malowania hydrodynamicznego nawet przy sporych powierzchniach. W ten sposób nakłada się farbę na ściany w domach, ale też na konstrukcje stalowe, hale, wiadukty czy elewacje. Należy jednak pamiętać, by zlecić malowanie hydrodynamiczne jedynie profesjonalistom dysponującym odpowiednimi umiejętnościami, doświadczeniem oraz zapleczem technicznym. Warto też zadbać o odpowiednie oczyszczenie powierzchni za pomocą piaskowania. Na czym dokładnie polega?

Powierzchnia dokładnie wyczyszczona

Piaskowanie to nowoczesna i niezwykle efektywna metoda na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Warto przeprowadzić ten proces technologiczny przed malowaniem hydrodynamicznym – powierzchnia uzyskuje wymaganą szorstkość. Metoda piaskowania gwarantuje doskonałe rezultaty, jest bowiem porównywalna ze szlifowaniem, jednak zapewnia większą równość wyczyszczonej powierzchni. Piaskowanie doskonale sprawdza się w zakresie odnawiania elewacji, a w połączeniu z sodowaniem, które również wykonują specjaliści, przywraca powierzchni idealny, pierwotny wygląd. Jeżeli zatem zależy nam na świetnie wyglądającej konstrukcji, która nie wygląda atrakcyjnie ze względu na zużycie poszczególnych materiałów, warto przywrócić jej blask za pomocą specjalistycznych procesów technologicznych realizowanych przez fachowców. Piaskowanie pozwoli oczyścić powierzchnię z zanieczyszczeń, sodowanie przywróci im dawny wygląd, a malowanie hydrodynamiczne pozwoli nałożyć w sposób niezwykle precyzyjny nową warstwę farby.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz