Artykuł sponsorowany

Kiedy wizyta u weterynarza jest konieczna? Odpowiada ekspert z przychodni Labrador w Łodzi

Kiedy wizyta u weterynarza jest konieczna? Odpowiada ekspert z przychodni Labrador w Łodzi

Psy, koty, króliki i inne zwierzęta domowe stają się nieodłącznymi towarzyszami życia wielu osób. Traktujemy je jak członków rodziny, poświęcamy im czas i troszczymy się o nie. Jednym z najważniejszych elementów tej troski jest dbałość o zdrowie pupila. Zwierzę wymaga opieki medycznej tak samo jak człowiek, a może nawet bardziej. Jak zadbać o zdrowie kota? Kiedy iść z  psem do weterynarza?

Jak często trzeba chodzić z pupilem do weterynarza?

Wiele osób korzysta z pomocy weterynarza dopiero wówczas, gdy ich pupilowi zaczyna coś dolegać. Podobnie jak w przypadku ludzi, może być już wtedy za późno, by podjąć leczenie psów, kotów czy chomików. Przychodnia weterynaryjna Labrador s.c. Agnieszka Szczepanik Tomasz Szczepanik z Łodzi zachęca do poddawania zwierząt regularnym badaniom. Takie działania profilaktyczne pomagają wcześnie wykryć ewentualne choroby, a tym samym zwiększają szanse na wyleczenie pupila.

Jak często należy chodzić z psem lub kotem do weterynarza? Jeśli nasz czworonóg nie choruje przewlekle, powinna wystarczyć jedna, a w przypadku starszych pupili co najmniej dwie wizyty kontrolne w ciągu roku. Przeprowadzane wówczas badania krwi zwierząt, a także badanie moczu, kału czy EKG pozwalają ustalić ich stan zdrowia i uchronić je przed cukrzycą, nowotworami i innymi schorzeniami. Przy okazji takiej wizyty weterynarz z przychodni Labrador wykona szczepienia profilaktyczne zwierząt przeciwko wściekliźnie i innym chorobom, a także sprawdzi kondycję skóry, sierści i zębów oraz zadba o odrobaczenie.

Kiedy wizyta u weterynarza jest konieczna?

Kontakt z weterynarzem jest konieczny w sytuacji, kiedy u zwierzęcia występują jakiekolwiek niepokojące objawy. Szybka reakcja ekspertów z przychodni Labrador w Łodzi może dać pupilowi szansę na skuteczne leczenie. Właściciel zwierzaka powinien zwracać uwagę na symptomy takie jak senność czy brak apetytu, a także kłopoty z wypróżnianiem, biegunka, wymioty, katar i kaszel, a nawet uporczywe drapanie lub zmiany w zachowaniu.

Wizyta u specjalisty jest potrzebna również wtedy, gdy pupil ma problemy z wagą. Eksperci oferują ustalenia diet weterynaryjnych, które pomagają zwierzętom walczyć z nadwagą lub zapewnić im prawidłowe tempo rozwoju. Weterynarze z przychodni Labrador zajmują się też opieką nad ciężarnymi pupilkami. Przyjmują porody i oferują pomoc poporodową zwierząt. W razie potrzeby wykonują również zabiegi weterynaryjne takie jak sterylizacja i aborcja. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że profesjonalnie podchodzą do każdego czworonożnego pacjenta.

Opracowanie:
Łódź, Anny Jagiellonki 4 lok. 39
tel. 42 671 10 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz