Materiał Partnera

Kiedy warto zdecydować się na rower elektryczny?

Kiedy warto zdecydować się na rower elektryczny?

Po co komu rower elektryczny? Dla większości miłośników jazdy rowerem pomysł zakupu wersji elektrycznej brzmi jak herezja. Przecież rowery cenimy właśnie za to, że możemy przemieszczać się szybko, wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Taka jazda to najlepszy sposób na utrzymanie dobrej kondycji, spalenie zbędnych kalorii i poprawę samopoczucia. Skąd zatem rosnąca popularność rowerów elektrycznych?

Jeżeli rower służy ci przede wszystkim do rekreacji i dbania o formę, jego elektryczna wersja nie jest dla ciebie. Nie oznacza to jednak, że zakup takiego roweru jest zawsze fanaberiązauważa nasz rozmówca ze sklepu internetowego roweryrolki.pl. Jak dokładnie działają rowery elektryczne i dla kogo są przeznaczone?

Jak działa rower elektryczny?

Chociaż rower elektryczny posiada silnik, wciąż jest rowerem i jazda na nim wymaga pedałowania. Oczywiście, jazda wspomagana silnikiem jest łatwiejsza, jednak w niczym nie przypomina poruszania się na skuterze czy motorowerze. Aby silnik w ogóle zaczął działać, rowerzysta musi poruszać nogami.

Moc silnika w rowerze elektrycznym nie przekracza 250 W, a maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć z takim wspomaganiem, wynosi 25 km/h. Jeżeli rozpędzisz się do większej prędkości, silnik automatycznie się wyłączy. Dzieje się tak właśnie dlatego, że ma on jedynie ułatwiać jazdę, a nie całkowicie wyręczać rowerzystę.

Kiedy warto przesiąść się na rower elektryczny?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, rower elektryczny nie jest dobrym pomysłem dla osób, które jeżdżą dla samej przyjemności jazdy. Natomiast sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy szukamy środka transportu do pracy lub na zakupy. Dzięki niemu można pokonywać nawet bardzo duże odległości bez ryzyka nadmiernego zmęczenia. Zatem e-rower jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie chcesz spędzić 8 godzin w biurze w przepoconym ubraniu, a odległość dzieląca dom od pracy wynosi kilkanaście kilometrów.

Rower elektryczny to znakomita propozycja dla osób starszych lub zmagających się z problemami zdrowotnymi, które chciałyby uprawiać sport na świeżym powietrzu, ale obawiają się, że zwyczajnie nie poradzą sobie na trasie. Silnik roweru jest dużym wsparciem podczas pokonywania stromych podjazdów lub jazdy pod wiatr, a zatem wycieczki na jednośladzie stają się formą rekreacji dostępną dla każdego.

Jak widać, rower elektryczny to nie wynalazek dla osób leniwych, ale praktyczne udogodnienie dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży wysiłek podczas jazdy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz